📱
Realme
Realme GT 6
📺
Ekran
6.78"
⚡
İşlemci
Snapdragon 8s Gen 3
🧠
RAM
12GB / 16GB RAM
💾
Depolama
256GB / 512GB
🔋
Pil
5500 mAh
⚡
Şarj
120WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.69 OIS (Sony LYT-808 1/1.43")
🤖
OS
Android 14 (Realme UI 5.0)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Realme |
| Model | GT 6 |
| Çıkış Tarihi | Haziran 2024 |
| Çıkış Yılı | 2024 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Titanyum Grisi, Sazan Grisi |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 75.1 |
| Yükseklik (mm) | 162.0 |
| Kalınlık (mm) | 8.65 |
| Ağırlık (g) | 199 |
| Malzeme | Gorilla Glass Victus 2 ön / cam arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | IP65 |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.78 |
| Panel Tipi | AMOLED |
| Çözünürlük | 1264 x 2780 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 450 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 6000 |
| HDR Desteği | HDR10+ / Dolby Vision |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass Victus 2 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 8s Gen 3 |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (1x3.0 GHz X4 + 4x2.8 GHz A720 + 3x2.0 GHz A520) |
| GPU | Adreno 735 |
| RAM | 12GB / 16GB |
| Depolama | 256GB / 512GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.69 OIS (Sony LYT-808 1/1.43") |
| Geniş Açı Kamera | 50MP f/2.2 114° 2x |
| Ön Kamera | 32MP f/2.4 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@60fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / 6000 nit ekran / 120W şarj / IP65 |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5500 |
| Kablolu Şarj (W) | 120W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.4 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 14 (Realme UI 5.0) |
| Güncelleme Süresi | 3 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | Realme AI |
📰 Realme GT 6 Haberleri
08 Nisan 2026OnePlus 16 ile zoom performansı yeni bir seviyeye taşınabilir
04 Şubat 2026AnTuTu Ocak tablosu zirveyi netleştirdi, gözler şubat ayına çevrildi
14 Ocak 2026Realme Neo 8 için geri sayım başladı: İşte üç farklı renk seçeneği
02 Ocak 2026AnTuTu Aralık listesi Android telefonlarda güç dengesini değiştirdi
29 Aralık 2025Realme’nin 10.001 mAh pilli yeni modeli satışa bir adım daha yakın
Diğer Realme Telefonları
Realme
Realme GT 7T
- 6.8" ekran
- MediaTek Dimensity 8400 Max
- 8GB / 12GB RAM
- 7000 mAh
- 50MP f/1.88 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Realme
Realme GT 7 Pro
- 6.78" ekran
- Snapdragon 8 Elite
- 12GB / 16GB RAM
- 6500 mAh
- 50MP f/1.69 OIS (Sony LYT-808 1/1.43")
Fiyat belirtilmemiş
Realme
Realme GT 6T
- 6.78" ekran
- Snapdragon 7+ Gen 3
- 8GB / 12GB RAM
- 5500 mAh
- 50MP f/1.88 OIS (Sony LYT-600)
Fiyat belirtilmemiş
Realme
Realme GT 2 Pro
- 6.7" ekran
- Snapdragon 8 Gen 1
- 8GB / 12GB RAM
- 5000 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
