Qualcomm Snapdragon 875’in performansıyla ilgili önemli ipucu

Qualcomm içinde “Lahaina” kod adıyla anılan Snapdragon 875, performans bakımından beklentileri fazlasıyla aşacak gibi görünüyor. İnternete sızan bir AnTuTu benchmark testi sonucu, işlemcinin 847000 puan aldığını gösteriyor. Snapdragon 865’in puanlarının 663000 seviyesinde olduğunu düşününce aradaki fark daha net şekilde anlaşılıyor.

İki işlemci arasında sadece bir yıl olduğunu düşününce neredeyse yüzde 25 seviyesindeki fark daha çarpıcı hâle geliyor. Yine de, bu sonuçların bir kez daha doğrulanması gerektiğini vurgulamakta fayda var.

AnTuTu benchmark testinde iPhone 12, 565000 puan almıştı. Kirin 9000 ve Exynos 1080 ise sırasıyla 696000 ve 693000 puan ile ayrılmıştı. Bu puanlar Snapdragon 865’i alt etmeye yeterli olsa da, Snapdragon 875’in iddia edilen puanının yanından geçemiyor.

AnTuTu’nun güncel listelerinde zirvede Snapdragon 865 işlemcili cihazlar yer alıyor. Snapdragon 865’in standart versiyonunu taşıyan telefonların Plus versiyonunu taşıyan telefonları geçmesinde RAM ve bellek konfigürasyonlarının önemli bir rol oynadığı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Fitbit Luxe paslanmaz çelik kasa ve OLED ekran ile gelecek

Qualcomm Snapdragon 875 için resmi duyuru çok büyük ihtimalle önümüzdeki ayın ilk günlerinde yapılacak. İddia edilen bu puanın doğruluğu da o dönemde anlaşılmış olacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...

Apple eşya takip aygıtı AirTag’i sonunda tanıttı

Apple, uzun süredir beklenen AirTag isimli eşya takip aygıtını sonunda resmen gözler önüne çıkardı. Küçük yuvarlak bir cisim olan AirTag, kullanıcıların eşyalarını Apple'ın Bul...