Polaroid ilkbaharda yeni yol kameralarını ve mobil yazıcısını piyasaya sürecek

polaroid-arac-kamerasi-yazici

CES 2015’i boş geçmeyen şirketler arasında yer alan Polaroid, yeni mobil yazıcısını ve yeni yol kameralarını görücüye çıkarttı. Polaroid’in yeni yazıcısı ZINK teknolojisinin yardımıyla iOS ve Android cihazlardan hızlıca çıktı alınmasını sağlıyor. 1080p kayıt yapan yol kameralarıysa bir çarpışma tespit edildiği takdirde otomatik olarak kayda geçiyor.

Polaroid Başkanı ve CEO’su Scott W. Hardy, ABD’de yaşayanların yılda ortalama 30 saatlerini trafikte geçirdiklerini ve yılda 5.4 milyon trafik kazasının meydana geldiğine dikkat çekti. GPS yardımıyla otomobilin hızını ve konumunu da tespit eden kamera, sürücüleri kaza sonrası ekstra zahmetten kurtarma potansiyelini de taşıyor.

Mobil yazıcı Polaroid Zip ise özel uygulaması sayesinde Android ve iOS cihazlarla eşleşebiliyor. Böylelikle çekilen fotoğrafların her yerde basılması mümkün hâle geliyor. ZINK teknolojisini kullanan Polaroid Zip, fotoğrafları basarken mürekkepten ziyade özel kağıda ihtiyaç duyuyor.

Polaroid’in ilkbahar aylarında satışa sunulacak yeni yol kameralarının fiyatı 59.99 ve 199.99 dolar arasında değişecek. Yine ilkbaharda satışa sunulacak Polaroid Zip içinse 129.99 dolar ödemek gerekiyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...