PlayStation ve Discord arasında önemli iş birliği

PlayStation, popüler online iletişim servisi Discord ile iş ortaklığını duyurdu. Bu kapsamda Discord ve PlayStation deneyimlerinin konsol ve mobilde birbirine daha da yakınlaştırılması hedefleniyor. Bu iş birliğinin meyvelerini de gelecek yılın başlarından itibaren görmeye başlayacağız.

Bu iş birliğinin gerçekte neleri gerektireceğine dair ayrıntılar zayıf. Bununla birlikte Sony’nin duyurusu sadece iki şirketin “Discord’u PlayStation Network’teki sosyal ve oyun deneyine bağlamak için sıkı biçimde çalıştıklarını” söylüyor. Bunun PlayStation konsollarına gelen tam teşekküllü bir Discord uygulaması veya daha sınırlı bir entegrasyon (PSN ve Discord hesaplarını platform dışında arkadaşlarla daha kolay sohbet etmek için bağlamak gibi) anlamına gelip gelmediği hakkında henüz bilgi verilmedi.

Öte yandan yeni iş ortaklığının bir parçası olarak Sony, bir azınlık yatırımcısı olarak H Serisi yatırım turunun bir parçası dahilinde Discord’a belirtilmemiş miktarda para yatırıyor. Discord, Aralık 2020 itibarıyla 140 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan, özellikle oyun meraklıları için en büyük çevrimiçi topluluklardan biri. Bu yılın başlarında, şirketin Microsoft tarafından 10 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın alınacağı bildirilmişti. Ancak bu görüşmeler Discord’un bağımsız bir şirket olarak kalmaya karar vermesiyle sona erdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Elden Ring 30 saatte tamamlanabilecek

Sony’nin Discord’u PlayStation ürünlerine entegre etmek için nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi önümüzdeki aylarda gelecektir.

İLGİLİ HABERLER