PlayStation ve Discord arasında önemli iş birliği

PlayStation, popüler online iletişim servisi Discord ile iş ortaklığını duyurdu. Bu kapsamda Discord ve PlayStation deneyimlerinin konsol ve mobilde birbirine daha da yakınlaştırılması hedefleniyor. Bu iş birliğinin meyvelerini de gelecek yılın başlarından itibaren görmeye başlayacağız.

Bu iş birliğinin gerçekte neleri gerektireceğine dair ayrıntılar zayıf. Bununla birlikte Sony’nin duyurusu sadece iki şirketin “Discord’u PlayStation Network’teki sosyal ve oyun deneyine bağlamak için sıkı biçimde çalıştıklarını” söylüyor. Bunun PlayStation konsollarına gelen tam teşekküllü bir Discord uygulaması veya daha sınırlı bir entegrasyon (PSN ve Discord hesaplarını platform dışında arkadaşlarla daha kolay sohbet etmek için bağlamak gibi) anlamına gelip gelmediği hakkında henüz bilgi verilmedi.

Öte yandan yeni iş ortaklığının bir parçası olarak Sony, bir azınlık yatırımcısı olarak H Serisi yatırım turunun bir parçası dahilinde Discord’a belirtilmemiş miktarda para yatırıyor. Discord, Aralık 2020 itibarıyla 140 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan, özellikle oyun meraklıları için en büyük çevrimiçi topluluklardan biri. Bu yılın başlarında, şirketin Microsoft tarafından 10 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın alınacağı bildirilmişti. Ancak bu görüşmeler Discord’un bağımsız bir şirket olarak kalmaya karar vermesiyle sona erdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Intel Qualcomm için yeni anlaşma kapsamında çip üretimi yapacak

Sony’nin Discord’u PlayStation ürünlerine entegre etmek için nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi önümüzdeki aylarda gelecektir.

YouTube’dan reklamsız deneyim için yeni seçenek

Google, YouTube için daha uygun fiyatlı bir abonelik paketini test etmeye başladı. YouTube Premium Lite adını taşıyan bu yeni hizmet, kullanıcılara reklamsız izleme deneyimini...

Galaxy Watch 4 Classic sızıntısı ile yeni Wear OS kullanımda görülüyor

Samsung'un 11 Ağustos'taki Unpacked etkinliğine yaklaşık bir haftalık bir zaman var. 91mobiles tarafından yayınlanan yeni fotoğraflar, etkinlikte görebileceğimiz iki yeniliğe ilk kez gerçek dünyadan...