PlayStation Rusya’daki tüm donanım ve yazılım satışlarını askıya aldı

google news abone ol

Sony’nin popüler PlayStation konsolunu yöneten iş kolu olan Sony Interactive Entertainment, Rusya’daki tüm yazılım ve donanım sevkiyatlarını, ülkenin Ukrayna’yı işgal girişimi nedeniyle durduruyor.

SIE sözcüsü Joe Taraborrelli, “Sony Interactive Entertainment (SIE), Ukrayna’da barış çağrısı yapmak için küresel topluluğa katılıyor.” dedi. “Tüm yazılım ve donanım sevkiyatlarını, Gran Turismo 7‘nin lansmanını ve Rusya’daki PlayStation Store operasyonlarını askıya aldık.”

Taraborrelli, Sony’nin işgalden etkilenenleri desteklemek için Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ve Çocukları Kurtarın adlı STK’ya 2 milyon dolarlık bağışta bulunduğunu da sözlerine ekledi.

Sony tarafından satın alınma sürecinde olan Bungie de, ayrı bir yayımda, Destiny 2‘nin Rusya ve Belarus’taki tüm satış ve dağıtımını askıya almak için çalıştığını söyledi. Bu ülkelerdeki oyuncular, önceden satın alınmış içeriğe erişmeye veya ücretsiz sürümü indirmeye devam edebilir, ancak yeni satın alımlar şimdilik beklemede görünüyor. Ayrıca oyuncuların Ukrayna’ya desteklerini göstermeleri için, haftalık mesajında kodlarla birlikte, ücretsiz bir oyun içi “Cоняшник” amblemi yayınlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Avrupa Birliği'nden Twitter'a Dijital Servisler Yasası uyarısı

SIE, Rusya’da satışları durdurma konusunda Activision Blizzard, Epic Games, EA, CD Projekt Red, Ubisoft ve Take-Two gibi şirketleri takip etti. Xbox üreticisi Microsoft da, ülkedeki tüm yeni Microsoft ürün ve hizmet satışlarını askıya aldı. Nintendo ise, ödemelerde ruble işlemlerini askıya aldığından dolayı Rusya eShop’u bakım moduna aldı. Ayrıca Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp‘in 8 Nisan’da planlanan çıkışını, dünyadaki son olaylar nedeniyle erteledi.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

ÖNE ÇIKANLAR