Electronic Arts Rusya ve Belarus’ta satışları durdurdu

google news abone ol

EA, cuma günü yaptığı açıklamada, Ukrayna’nın işgaline yanıt olarak Rusya ve Belarus’ta oyunlarının ve içeriklerinin satışını durdurduğunu duyurdu. Çarşamba günü şirket, Rus takımlarını FIFA ve NHL oyunlarından çıkardığını açıklamıştı. Cuma günkü duyuru ise ileri doğru daha önemli bir adımın atıldığını gösteriyor.

EA, konuyla ilgili olarak yayınladığı bir blog yazısında, “Bu ihtilaf devam ederken sanal para paketleri de dahil olmak üzere oyunlarımızın ve içeriğimizin Rusya ve Beyaz Rusya’da satışını durdurma kararı aldık.” dedi. “Sonuç olarak, oyunlarımız ve içeriğimiz artık oyun içi mağazalar da dahil olmak üzere Origin veya EA uygulamasındaki Rusya bölge mağazamızdan satın alınamayacak. Ayrıca oyunlarımızı mağazalarından kaldırmak ve bölgede yeni oyun içi içeriğin satışını durdurmak için platform ortaklarımızla birlikte çalışıyoruz.”

Ayrıca şirket, oyunlarının ve operasyonlarının diğer alanlarını aktif olarak değerlendirdiğini ve alınan ek önlemlerle ilgili güncellemeleri paylaşacağını söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SpaceX Ukrayna'da Starlink fiyatlarına zam yaptı

EA, Rusya ve Belarus’ta satışları keserek Cyberpunk 2077 geliştiricisi CD Projekt Red’e katıldı. Bu hafta başında, Ukrayna başbakan yardımcısı Mykhailo Fedorov, oyun şirketlerini harekete geçmeye çağırdı ve tweet’lerde doğrudan Xbox, PlayStation, Nintendo, Epic Games, Rockstar, Tencent gibi oyun devlerini de etiketlemişti.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

ÖNE ÇIKANLAR