Sony PlayStation Plus Extra ve Premium paketleriyle Xbox Game Pass’e yanıt veriyor

google news abone ol

Sony, PlayStation Plus aboneliklerinin yeni versiyonları için beklenen resmi açıklamayı sonunda yaptı. Yeni abonelik versiyonlarıyla şirket, Microsoft’un Xbox Game Pass servisine daha güçlü bir şekilde yanıt vermeyi amaçlıyor. PlayStation Plus yeni yapısıyla PlayStation Plus ve PlayStation Now servislerini aynı çatı altında buluşturuyor. PlayStation Plus Extra ve PlayStation Plus Premium adını taşıyan yeni paketlerle oyuncular hem multiplayer deneyimini yaşayabilecek hem de seçili PlayStation oyunlarını internet üzerinden oynayabilecek ya da cihazlarına indirebilecek.

Bu yeni abonelik paketleri haziran ayında önce Asya’da sonra da Kuzey Amerika, Avrupa ve dünyanın geri kalanında kullanıma sunulacak. Yeni dönemde PlayStation Now artık bağımsız bir servis olarak çalışmayacak.

Yeni paketlerden biri olan PlayStation Plus Essential’ın ABD’deki aylık abonelik bedeli 9.99 dolar, Avrupa’daki aylık abonelik bedeli ise 8.99 avro olarak açıklandı. Bu paket, PlayStation Plus’ın şimdiye kadar sunduğu tüm imkanları sağlamaya devam edecek. Çevrimiçi multiplayer deneyimi, her ay indirilebilir iki oyun ve oyun kayıtları için bulut depolama alanı paketin sundukları arasında bulunuyor. Kısacası PlayStation Plus’ın bu abonelik paketinde bir değişiklik söz konusu değil.

PlayStation Plus Extra ise Essential’ın sunduğu tüm özelliklerin üstüne 400 PS4 veya PS5 oyunu ekliyor. Bu paketteki oyunları da indirmek mümkün olacak. Extra için ABD’de aylık 14.99 dolar, Avrupa’da ise aylık 13.99 avro ödemek gerekecek.

Üçüncü paket olan PlayStation Plus Premium’un aylık abonelik bedeli ise ABD’de 17.99 dolar, Avrupa’da ise 16.99 avro. Essential ve Extra’nın sunduğu tüm imkanlardan Premium pakette de yararlanılabilecek. Bunlara ek olarak, aralarında seçili PS3 oyunlarının da bulunduğu toplam 340 oyun da bulut üzerinden oynanabilecek. Klasik oyunlar katalogunda ise hem indirilebilir hem de çevrimiçi ortamda oynanabilir seçenekler olacak. Bu katalogda PlayStation, PS2 ve PSP oyunları oyuncuları bekleyecek.

PlayStation CEO’su Jim Ryan, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Extra ve Premium abonelik paketleri PlayStation Plus için büyük bir evrim niteliği taşıyor. Bu paketlerdeki temel odak noktamız, aralarında en kaliteli içeriklerin de bulunduğu yüzlerce oyunu kullanıcılarımıza ulaştırmak olacak.”

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

ÖNE ÇIKANLAR