Pebble fiyatlarını 50 dolar aşağıya çekti

pebble-smartwatch-140613

Teknoloji dünyasında rekabetin yeni cephelerinden biri olan akıllı saatler pazarındaki oyuncuların sayısı her geçen gün artıyor. Arenanın giderek daha kalabalık hâle gelmesi, pazarın ilk katılımcılarından biri olan Pebble’ı yeni bir fiyat politikası uygulamaya itti. Şirket orijinal modelinin ABD satış fiyatını 150 dolardan 100 dolara, Pebble Steel’in fiyatını ise 250 dolardan 200 dolara çekti.

Fiyat indirimi genelde satışların istenilen doğrultuda gitmediği anlamını taşısa da, Pebble CEO’su Eric Migicovsky aksini iddia ediyor. Migicovsky giderek büyüyen ekosistemde satışlarının da güçlü bir seyir izlemeyi sürdürdüğünün ve ürün için doğru fiyat sunma konusundaki isteklerinin altını çizdi. CEO belirlenen fiyatların Pebble’ın rekabet ortamındaki konumunu temsil ettiğini sözlerine ekledi.

Android Wear ve Apple Watch’un ortaya çıkmasıyla birlikte akıllı saat pazarında işler Pebble için biraz daha zorlaşsa da, şirket bu rekabet ortamında ayakta kalmak için yeni adımlar atmayı ihmal etmiyor. Fiyat indirimine ek olarak, gerçekleştirilen yazılım güncellemesiyle Pebble’ın akıllı saatleri sürekli egzersiz takip özelliğine kavuştu.

Pebble’ın akıllı saatlerine ekim ayı itibarıyla Birleşik Krallık, İskandinav ülkeleri, Belçika, Hollanda ve Lüksemburg’da ulaşmak mümkün olacak.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 12 büyük tasarım yenilikleri ve güvenlik özellikleri ile geliyor

Google'ın 2014'ten bu yana en radikal kullanıcı arayüzü değişikliği Android 12 ile birlikte duyuruldu. Android 12'nin yepyeni bir tasarım diliyle geleceği bir süredir konuşuluyordu...

MediaMarkt’tan futbol heyecanını artıracak fırsatlar

Süper Lig geçtiğimiz hafta sonu bitti, şampiyon ve ligden düşen takımlar belli oldu. Diğer ülke ligleri de yavaş yavaş neticeye kavuşuyor. Neyse ki, futbol...