Oppo Watch 2 için EKG destekli versiyon yolda

Oppo Watch 2020’nin başlarında tanıtılmış, geçtiğimiz yıl eylül ayının ortalarında da saatin EKG destekli versiyonu çıkmıştı. Oppo Watch 2 ise geçtiğimiz temmuz ayında resmiyet kazansa da, şimdiye kadar saatin EKG versiyonu konusunda bir iddia gündeme gelmemişti.

Ünlü duyumcu Evan Blass tarafından yapılan paylaşım, Oppo Watch 2’nin de EKG versiyonunun da yolda olduğunu gösteriyor. Bu saatin küresel ölçekte satışa sunulup sunulmayacağı konusunda ise şimdilik net bir bilgi yok.

EKG özelliği sayesinde kalp ritminin takibi akıllı saatlerdeki standart sensörlere kıyasla çok daha doğru şekilde yapılabiliyor. Ancak bu özelliğin sunulması için pek çok ülkede yetkili makamlardan izin almak gerekiyor. Bu da EKG özelliğinin akıllı saatlerde yaygınlaşmasını zorlaştırıyor.

oppo watch 2Oppo Watch 2 EKG versiyonunda EKG desteği dışında başka bir yenilik sunulup sunulmayacağı da belirsizliğini koruyor.

Apple 14 inç MacBook Pro modelini tanıttı, işte özellikleri

Apple, 18 Ekim etkinliğinde beklendiği üzere yeni MacBook Pro modellerini tanıttı. Şimdiye kadar dedikodusu yapılan birçok özelliğin yeni modellerle karşımıza çıktığını görüyoruz. Yeni MacBook...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun