OnePlus ve McLaren arasında iş ortaklığında sona gelindi

OnePlus bundan böyle gelecekteki telefonlarının McLaren sürümlerini çıkarmayacak. Telefon üreticisi ve İngiliz otomobil üreticisi arasındaki iş ortaklığının sonuna gelindi. McLaren adına konuşan bir temsilci, ortaklığın bittiğine dair dedikoduların çıkmasının ardından Android Authority sitesine yaptığı açıklamayla bu gelişmeyi doğruladı.

McLaren’in web sitesinde OnePlus’ın Formula 1 iş ortağı olarak listlenmemesinin ardından iki şirketin yollarını ayırdığına dair dedikodular çıkmaya başlamıştı. Web sitesine gönderilen bir açıklamayla bu durum doğrulandı. “Son zamanlarda planlanan sonucuna ulaşan OnePlus ile ortaklığımız, iki simgesel ve yenilikçi marka arasında oldukça başarılı bir işbirliği oldu. 2018 yılında bu ortaklığın başlamasından bu yana, OnePlus destekleyici, değerli bir ortak oldu ve onlara iyi dileklerimizi sunarak gelecekte görmeyi umuyoruz.”

Formula 1 takımının temsilcisi iki şirketin neden birlikte çalışmaya devam etmeyeceği hakkında bilgi vermedi. Ancak iş ortaklığı anlaşmasının sona ermesinin ardından iki taraf da yola devam etmeme kararı almış gibi görünüyor.

OnePlus’ın McLaren telefonları temel versiyonların biraz daha güçlendirilmiş versiyonları olarak karşımıza çıkmıştı. OnePlus 6T McLaren modelinde 6 GB ya da 8 GB yerine 10 GB RAM bulunuyordu. OnePlus 7T Pro McLaren ise 12 GB RAM ve 5G bağlantı desteği barındırıyordu. Standart 7T Pro modelinde ise bu özellikler bulunmuyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Huawei Band 6 İncelemesi

Bu yılın başlarında CES’te OnePlus, Concept One adını taşıyan ve McLaren’in arabalarında kullandığı papaya renginde deri işlemleri de içeren bir konsept telefon göstermişti. Bu cihaz hâlâ konsept aşamasında olduğundan ve iki şirket arasındaki iş ortaklığı bittiğinden dolayı, bu cihazın hiçbir zaman satış raflarına çıkmaması ihtimali yüksek görünüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Video: Apple AirTag Kutusundan Çıkıyor (Ön İnceleme)

Apple'ın 20 Nisan'daki İlkbahar etkinliğinde duyurusu gerçekleştirilen yeni ürünlerden biri de AirTag olmuştu. Bu eşya takip cihazı hafta içinde Türkiye'de de satışa sunuldu ve...

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...