OnePlus Nord N200 5G’nin çıkış tarihi belli oldu

OnePlus Nord N200 5G için ilk açıklama bir süre önce gelmişti. Şirket, akıllı telefonun ABD ve Kanada’da 25 Haziran’da piyasaya çıkacağını duyurdu. Telefon, ABD’de 329 dolar karşılığında satılacak.

OnePlus daha önce akıllı telefona dair başka detaylar da paylaşmıştı. Akıllı telefonda 6.49 inç büyüklüğünde 90 Hz 1080p ekranın bulunacağı biliniyor. İhtiyaç duyduğu enerjiyi 5000 mAh kapasiteli pilden alacak telefonun kalbinde ise Qualcomm Snapdragon 480 işlemci yer alıyor.

Bu işlemciye 4 GB RAM eşlik ediyor. Telefonun dahili depolama alanı kapasitesi ise 64 GB. Depolama alanını microSD kart desteğiyle genişletmek de mümkün olacak. Akıllı telefonda ana kamera görevini 13 megapiksel çözünürlüklü sensör üstlenecek.

Diğer iki arka kameranın detayları bilinmiyor. Ancak bunların 2 megapiksel makro kamera ve yine 2 megapiksel derinlik sensörü olması muhtemel görünüyor. 16 megapiksel ön kamera ve 18W şarj desteği de telefonun özellikleri arasında yer alıyor.

oneplus nord n200 5g OnePlus Nord N200 5G, ABD’deki en uygun fiyatlı 5G telefonlardan biri olacak. Benzer özelliklere sahip Samsung Galaxy A32 5G, ABD’de 369 dolar karşılığında satılıyor. OnePlus’ın geçtiğimiz yıl tanıttığı Nord N10 5G’nin fiyat etiketinde ise 389 dolar yazıyor. Snapdragon 480 gibi uygun fiyatlı ve 5G destekli işlemcilere sahip cihazların sayılarının önümüzdeki dönemde artması bekleniyor.

Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

Google, geride kalan üç aylık dönemde 17,9 milyar dolarlık rekor bir kâr elde etti ve bu finansal tablolar sayesinde, COVID-19'a rağmen yükselen diğer teknoloji...

Instagram 16 yaşından küçükler için hesapları varsayılan olarak gizli yapıyor

Facebook'a ait Instagram, uygulamayı gençler için daha güvenli hale getirmek için tasarladığı çeşitli değişiklikleri kullanıma sunuyor. Artık, hizmete kaydolan ve 16 yaşından (veya belirli...

iPhone 12 satışları Apple’a durgun dönemde rekor gelir ve kâr getirdi

Apple'ın rekor kıran kazanç raporları dizisi açıklanan en son çeyrek raporuyla birlikte devam ediyor. Şirket, geride kalan Nisan-Haziran 2021 döneminde 81,43 milyar dolar gelir...