Teknoloji

OnePlus ilk katlanabilir telefonlarını bu yıl içinde çıkaracak

oneplus katlanabilir telefon oneplus fold

İlk tabletini, ilk klavyesini ve 11R modelini duyuran OnePlus, yakında yeni bir ürün kategorisine daha adım atacak. OnePlus katlanabilir telefon seçeneklerini 2023’ün üçüncü çeyreğinde kullanıcıların karşısına çıkaracak.

Şirketin katlanabilir telefonlarının adı da şimdiden belli olmuş durumda. Çin Fikri Mülkiyet Dairesi’ne sunulan bilglere göre, telefonlar OnePlus V Fold ve OnePlus V Flip adını taşıyacak. Bu telefonlardan bir tanesinin nasıl görünebileceğine dair fikir veren bir taslak görsel de şimdiden hazırlanmış durumda.

V Fold ve V Flip’in Oppo Find N2 ve Find N2 Flip’e benzer cihazlar olması bekleniyor. OnePlus ve Oppo arasında sıkı bağlar olduğunu düşününce bu duruma pek şaşırmamak gerekiyor. Find N2 çift ekranlı, Find N2 Flip ise istiridye kabuğu formunda bir katlanabilir telefon. Oppo’nun ilk katlanabilir telefonu ise 2021’de duyurduğu Find N olmuştu. Şirketin katlanabilir telefonları henüz Çin dışına açılmış değil.

OnePlus katlanabilir telefon pazarında seçenekleri artıracak tek üretici değil

OnePlus katlanabilir telefon pazarındaki rekabeti ve seçenekleri biraz daha artıracak. Bu noktada Oppo ve Honor’un da katlanabilir telefonlarını yakında küresel ölçekte satışa sunacağını belirtmekte fayda var.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER