OnePlus 5 sızıntısı önemli detayları gözler önüne seriyor

oneplus 5OnePlus 5 yılın merakla beklenen telefonları arasında yer alıyor. Akıllı telefona dair dedikodu ve sızıntılara da sürekli olarak yenileri ekleniyor. Bugüne kadar akıllı telefonun görüntüsüne ilişki bilgiler taslak sızıntılarıyla sınırlıydı. Ancak internete düşen iki fotoğraf, OnePlus’ın yeni amiral gemisi hakkında daha somut fikirler edinmeyi sağlıyor. Sızan fotoğraflar, daha önce ortaya atılan bazı dedikoduları da doğruluyor.

Priceraja sitesinde yayınlanan fotoğraflar, çift arka kamera iddialarını doğruluyor. Fotoğraflarda görülen arka panel, taslaklardaki arka panelle büyük ölçüde örtüşüyor. Ancak flaşın taslaklardan farklı bir yerde konumlandırılmış olması göze çarpıyor. OnePlus 3T’den farklı olarak anten şeridi barındırmayan arka panelin ortasında OnePlus logosu bulunuyor.

OnePlus 3T’den farklı olan bir diğer nokta ise kulaklık jakının olmaması oluyor. Akıllı telefonun alt kısmında 3.5 mm. kulaklık jakı görülmüyor. Bu da şirketin kulaklık jakından vazgeçmiş olabileceğini düşündürüyor. Ancak jakın telefonun üst kenarına taşınmış olması da ihtimaller arasında yer alıyor.

Kulaklık jakının yerini ikinci hoparlör ızgarasının aldığı görülüyor. USB-C girişi ise iki hoparlör ızgarasının ortasında bulunuyor. Yeni hoparlör ızgarasının ses kalitesini artırması sürpriz olmayacaktır.

Sızan görüntülerin doğruluğu konusunda kesin bir şey söylemek henüz pek mümkün değil. Fotoğraflar taslaklarla örtüşse de, anten şeritlerinin olmaması kafaları karıştırıyor. Metal kasalı telefonlarda bu şeritlere ihtiyaç duyuluyor.

OnePlus 5 önümüzdeki ay resmiyet kazanabilir

OnePlus 5’in tanıtım tarihi konusunda resmi bir işaret gelmiş değil. Ancak genel beklenti, telefonun haziran ayı içinde tanıtılacağı yönünde.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iOS 15 yayınlandı, hemen şimdi indir

Apple'ın ön gösterimini haziran ayındaki WWDC 2021 etkinliğinde gerçekleştirdiği iOS 15 için final sürüm yayınlandı, indirme işlemi için bekleyenler artık bu güncellemeyi cihazlarında görebilirler....

iPadOS 15 yayınlandı, işte yenilikler ve uyumlu cihazlar

Apple iPad'lere özel işletim sistemi iPadOS'in en son sürümünü yayınladı. Yaz başında ön gösterimi yapılan iPadOS 15 ile birlikte Apple'ın tabletlerine çoklu görev tarafında...

watchOS 8 çıktı, hemen şimdi indir

Apple Watch kullanıcıları için watchOS 8 güncellemesi dağıtıma çıktı. Apple'ın belirttiğine göre, bu yaz başında ön gösterimi yapılan yeni sürümle birlikte sağlıklı, aktif ve...

iOS 15 İncelemesi

Apple, yaklaşık üç buçuk aylık beta sürecinin ardından iOS 15 güncellemesini yayınladı. Artık bir Apple klasiği hâline gelmiş biçimde, bu güncelleme geniş yelpazeye yayılmış...