Nothing CMF markalı ilk ürünlerini tanıttı

Nothing CMF adını verdiği bütçe dostu alt markasının duyurusunu geçtiğimiz ay yapmıştı. Şirket bu markayı taşıyan ilk ürünlerini gözler önüne çıkardı. CMF markalı ilk ürünler bir akıllı saat, bir kablosuz kulaklık ve bir GaN şarj adaptörü oldu.

CMF Watch Pro adını taşıyan akıllı saatte 1.96 inç büyüklüğünde AMOLED ekran bulunuyor. Yerleşik GPS desteğiyle gelen Watch Pro, kullanıcılara 13 gün pil ömrü vadediyor. Bluetooth üzerinden telefona bağlanabilen akıllı saatle gelen aramalar yanıtlanabiliyor. Ancak saatin bir uygulama mağazasına erişimi yok gibi görünüyor.

Odak noktasında sağlık olan CMF Watch Pro ile kalp atış hızını gerçek zamanlı şekilde takip etmek, kandaki oksijen seviyesini ölçmek, uykuyu ve stres seviyesini izlemek mümkün. Su içme ve hareket etme hatırlatıcıları da bulunan CMF Watch Pro’da kullanıcılar kişiselleştirilmiş hedefler belirleyebiliyor. Akıllı saatin yurt dışı fiyatı 69 dolar olarak belirlendi.

nothing cmf

CMF markalı bir diğer ürün ise Buds Pro adını taşıyan kablosuz kulaklık oldu. 49 dolar karşılığında satışacak olan Buds Pro, 45 dB’e kadar aktif gürültü engelleme desteği sunuyor. Bunun için bir algoritmadan ve kulaklık topuzlarının üstünde özellikle yerleştirilmiş açıklıklardan faydalanılıyor. Şirket böylelikle rüzgar kaynaklı ses parazitinin minimuma çekileceğini belirtiyor.

Kulaklıklar ayrıca yapay zekâ gürültü azaltma algoritmasıyla telefon görüşmelerinde ses netliğini sağlamak için arka plan gürültülerini de ortadan kaldırabiliyor. CMF, aktif gürültü engelleme özelliğinin kapalı kalması koşuluyla tek şarjla 11 saate kadar pil ömrü vadediyor. Şarj kutusuyla birlikte pil ömrü 39 saate çıkıyor.

Nothing CMF markalı ilk ürünlerini 30 Eylül’de satışa sunacak

CMF markasıyla çıkan bir diğer ürün ise 65W GaN şarj adaptörü oldu. Bu adaptörde iki adet USB-C ve bir adet de USB-A girişi bulunuyor. Bu adaptör, Nothing Phone 2’nin pilini 25 dakika içinde yüzde 50 oranında doldurabiliyor. Nothing CMF markalı ürünlerini ilk olarak 30 Eylül’de Hindistan ve İngiltere’de piyasaya sürecek.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun