Yeniden yapılanma sürecindeki Nokia bugün açıklanan 2013’ün birinci çeyreğine ait finansal sonuçlarla moral bulmuş durumda. İşlerin yolunda gitmesi Finli şirketin rekabet iştahını da artırmışa benziyor. Son haberler şirketin bu yıl içinde satışa sunacağı ve Samsung’un Galaxy Note serisine rakip olacak bir akıllı telefon hazırladığı yönünde.

nokia-lumia-920-inceleme-00017

The Financial Times’ta yer alan habere göre, şirketin bu yıl içinde piyasaya sürmeyi planladığı tablet ve akıllı telefon melezi cihaz en az 5 inç’lik bir ekrana sahip olacak. Nokia’nın popüler Lumia serisinin bir parçası olacak bu telefon, Samsung’un büyük popülarite yakalayan Galaxy Note serisiyle doğrudan rekabete girecek. Microsoft’un Windows Phone 8’de daha geniş ekran boyutlarını ve 1080p çözünürlüğü destekleme yönündeki çalışmaları bir süredir konuşulduğu için Nokia’nın planları kulağa şaşırtıcı gelmiyor. Microsoft ve Nokia’nın yakın işbirliği göz önüne alınca büyük ekranlı bir Windows Phone cihazın ilk olarak Nokia tarafından üretilmesi son derece doğal karşılanacak bir durum. Haberin doğru olup olmadığını görmek için biraz daha beklemek gerektiği bir gerçek.

İlgili >> The Financial Times

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Microsoft'un katlanabilir Surface cihazı 2019'dan önce gelmeyecek

1 YORUM

  1. Iphone neysede Nokia Samsunga rakit olmaz bence Lumia serisi piyasa geç çıkması ve yazılımda acele etmeleri – puan bence.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz