Nintendo Switch ve oyun satışlarıyla gülmeye devam ediyor

Bir önceki çeyreğe ait finans raporunu yayınlayan Nintendo, Switch oyun konsoluna olan ilginin devamından memnun görünüyor. Şirket, geride kalan üç aylık dönemde 11.57 milyon konsol sattı. Böylelikle 2017’de çıkan Switch’in toplam satış sayısı 80 milyona yaklaştı.

Nintendo, Switch’in gördüğü yoğun ilgi nedeniyle mali yılının tamamına yönelik öngörüsünde de değişikliğe gitti. Şirket, 31 Mart’ta sona erecek mali yılında toplamda 26.5 milyon Switch satmayı hedefliyor. Nintendo net kâr beklentisini de yüzde 33 oranında artırarak 400 milyar yene (27,43 milyar TL) çıkardı.

Switch toplam satış sayısında da 3DS’i geride bırakmayı başardı. 3DS, üretimi sonlandırılmadan önce 75.94 milyon satış sayısına ulaşmıştı. Geride kalan çeyrekte sadece 730 bin DS sevkiyatının yapılması, bu konsolun sonunun geldiğini gösteriyor.

Nintendo için oyun satışları da oldukça iyi gidiyor gibi görünüyor. Şirket, son üç aylık dönemde 76 milyon oyun satışı gerçekleştirdi. Mario Kart 8 Deluxe ve Animal Crossing: New Horizons’ın toplam satışları 30 milyonu geçerken, The Legend of Zelda: Breath of the Wild ve Pokémon Sword/Shield satışları da 20 milyonun üstüne çıktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sony iştirakinden PS5 için özel bir SSD sürücü

Nintendo mevcut mali yılda 19 milyon Switch sevkiyatı gerçekleştirmeyi hedefliyordu. Ancak şirket toplam satış hedefini 24 milyona çıkardı. Bu hedefin artırılmasında koronavirüs salgınıyla artan talep önemli bir rol oynuyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Call of Duty Mobile ikinci yaşını yeni haritayla kutluyor

İlk olarak COD: Black Ops 4'te tanıtılan ve içerisinde Malikâne, Nuketown ve İnşaat Alanı haritalarını da barındıran ve serinin gelmiş geçmiş en geniş haritası...

Netflix The Crown ile Emmy ödüllerinde şov yaptı

Netflix, popüler yapımlarından The Crown ile 2021 Emmy ödüllerinde adeta şov yaptı. Şirket toplamda 44 ödül kazanırken, bu ödüllerden 11 tanesini The Crown getirdi....

Okul için teknolojik ürün tavsiyeleri – Video

Okullar açıldı, yüz yüze eğitim başladı. İlkokul, ortaokul ve lise kademelerinin ardından üniversitelerde de eğitim-öğretim dönemi başlıyor. Okullar açılmış olsa da, alışverişler devam ediyor,...