Chrome Android uygulamasına yeni arayüz ve özellik

Google Chrome Android uygulaması için hazırlanan en son güncelleme, sekme değiştirme arayüzünü yeniliyor. Buna ek olarak, sekme gruplama özelliğiyle birlikte kullanıcıların açık web sayfalarını organize etmesi kolaylaştırılıyor.

Bazı kullanıcılar, Chrome 88 güncellemesinin yayınlanmasının ardından yeni arayüzle ve sekme gruplandırma özelliğiyle karşılaşmıştı. Ancak özellik tüm kullanıcılara ulaşmamıştı. Şimdi de, dağıtımın kademeli biçimde yapıldığı anlaşılıyor.

Yeni ızgara görünümü, mevcut dikey sekme listesinin yerini alıyor. Yeni arayüz, Chrome iOS uygulamasının arayüzünü de hatırlatıyor. Ekranda aynı anda yaklaşık altı sekme gösterilirken, bu sekmeler sola veya sağa doğru kaydırılarak kapatılabiliyor. Gizli sekmelere de ekranın üzerindeki küçük bir ikona dokunarak erişilebiliyor.

Sekme grupları ise Chrome’un masaüstü uygulamasında geçtiğimiz yıldan bu yana sunuluyor. Böylelikle kullanıcılara sekme organizasyonu konusunda daha kullanışlı bir yol açılıyor. Kullanıcılar, aynı gruptaki sekmeler arasında da hızlı biçimde geçiş yapabiliyor. Android kullanıcıları bir sekmeyi diğerinin üzerine sürükleyerek bunları aynı grupta toplayabiliyor. Sekme gruplamak için farklı menü araçları da kullanılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Nokia G50 5G resmi belgelerde görüldü

Yeni arayüzün Chrome Android uygulamasının tüm kullanıcılara ulaşması biraz zaman alacak gibi görünüyor. Ancak yeni arayüzü ve gruplama özelliğini manuel olarak aktif hâle getirmek de mümkün. Bunun için adres çubuğuna “chrome://flags” yazdıktan sonra bu özellikler için arama yaparak gerekli seçeneklere erişilebiliyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Call of Duty Mobile ikinci yaşını yeni haritayla kutluyor

İlk olarak COD: Black Ops 4'te tanıtılan ve içerisinde Malikâne, Nuketown ve İnşaat Alanı haritalarını da barındıran ve serinin gelmiş geçmiş en geniş haritası...

Netflix The Crown ile Emmy ödüllerinde şov yaptı

Netflix, popüler yapımlarından The Crown ile 2021 Emmy ödüllerinde adeta şov yaptı. Şirket toplamda 44 ödül kazanırken, bu ödüllerden 11 tanesini The Crown getirdi....

Okul için teknolojik ürün tavsiyeleri – Video

Okullar açıldı, yüz yüze eğitim başladı. İlkokul, ortaokul ve lise kademelerinin ardından üniversitelerde de eğitim-öğretim dönemi başlıyor. Okullar açılmış olsa da, alışverişler devam ediyor,...