Nintendo Switch Online faaliyete geçiyor, abonelik paketleri ve fiyatları burada

Nintendo Switch Online servisi 18 Eylül itibarıyla ABD faaliyete geçti. Bugün de Avrupa’da kullanıma sunuluyor. Bu çevrimiçi servis sayesinde Switch sahiplerinin, konsolun satışından bu yana yararlandıkları ücretsiz online oyun keyfi sona eriyor. Aynı oyunların tadını çevrimiçi ortamda çıkarmaya devam etmek isteyenlerine servise abone olmaları gerekiyor.

Nintendo, Switch Online için bir ve üç aylık, aynı zamanda bir yıllık abonelik seçenekleri sunuyor. Abone olanlar sadece online oyun keyfini değil, bundan daha da fazlasını yaşayacaklar. Switch Online uygulaması üzerinden arkadaşlarıyla sohbet edebilecekler, daha önceki oyun kayıtlarına buluttan erişebilecekler. Buna ek olarak eski NES oyunlarının giderek büyüyen koleksiyonuna erişip oynayabilecekler. Bunları kendi ortamlarında bir arkadaşlarıyla da oynayama imkanı elde edecekler. Bu oyunları oynamak aktif bir Nintendo Switch Online aboneliği gerektiriyor. Üyelik bittiğinde oyunlara erişim imkanı da ortadan kalkıyor.

Switch konsolunu Online servisine hazırlamak isteyenlerin öncelikle cihazlarının yazılımını 6.0 versiyonuna güncellemeleri gerekiyor. Bu yazılım da servisle birlikte dağıtıma çıktı. Güncellemeden önce doğru Nintendo hesabını konsola bağladığınızdan emin olmanız gerekiyor, çünkü güncellemeden sonra bunu değiştirme imkanınız bulunmuyor. Daha sonra Nintendo hesabınızın Switch ile eşleştirilmiş olduğundan emin olmalısınız. Her şey tamamlandıktan sonra, Nintendo Switch aboneliği almaya hazırsınız demektir.

Nintendo Switch Online’ın bir haftalık ücretsiz deneme süresinden sonra geçerli olan farklı fiyatları var. Nintendo, servise kayıt olmak isteyenler için eShop mağazasına bir bölüm ekledi.

Nintendo Switch Online abonelikleri ve fiyatları

Nintendo Switch oyun konsolları Türkiye’de satılmaya başlanmış olsa da, Nintendo Switch Online henüz ülkemizde faaliyete geçecek gibi görünmüyor.

Nintendo Switch’in dolar, avro ve pound cinsinden ücretleri aşağıdaki gibi sıralanıyor:

  • 1 ay: $3.99 (ABD), £3.49 (Birleşik Krallık), ?3.99 (Avrupa)
  • 3 ay: $7.99 (ABD), £6.99 (Birleşik Krallık), ?7.99 (Avrupa)
  • 1 yıl: $19.99 (ABD), £17.99 (Birleşik Krallık), ?19.99 (Avrupa)
  • 1 yıllık Aile paketi (en fazla sekiz Nintendo hesabı birden fazla Switch konsolunda kullanabiliyor): $34.99 (ABD), £31.49 (Birleşik Krallık), ?34.99 (Avrupa)

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....

Microsoft Office 2021 çıkış tarihi açıklandı, Windows 11 ile aynı gün çıkıyor

Microsoft, perşembe günü ticari müşteriler için Microsoft Office'in bir sonraki kalıcı sürümünü piyasaya sürdü. Ayrıca 5 Ekim'de bireysel tüketiciler için Office 2021 sürümünü yayınlayacağını...

Huawei Okula Dönüş Kampanyası’nda MateBook ürünlerinde indirimler devam ediyor

Huawei, MateBook Serisi’ni Okula Dönüş dönemi kapsamında birçok kampanya ve indirim fırsatlarını tüketiciye sunmaya devam ediyor. Şirket MateBook Serisi’ni, Okula Dönüş dönemi kampanyası kapsamında...

GoPro yola Hero 10 Black ile devam ediyor

GoPro, Hero 10 Black ile kullanıcılarının karşısına "amiral gemisi" sınıfından yeni bir aksiyon kamerası çıkarıyor. Hero 10 Black tasarım bakımından Hero 9'dan uzaklaşsa da,...