Nintendo’dan mobil oyun pazarına yönelik yeni açılım

google news abone ol

Nintendo mobil oyun pazarında yeni bir açılıma hazırlanıyor. Japon oyun devi, Mario Kart Tour ve Super Mario Run gibi mobil oyunları geliştiren DeNA ile birlikte ortak bir şirket kuruyor. Nintendo bu ortaklıkla mobil oyun pazarındaki etki sahasını genişletmeyi hedefliyor.

Bu yeni şirketin adı “Nintendo Systems Co Ltd” olacak. Tokyo merkezli şirket faaliyetlerine 2023’ün nisan ayında başlayacak. Bu tarih Nintendo’nun yeni mali yılının başlangıcına denk geliyor.

Yeni şirkette kontrol Nintendo’da olacak. Japon oyun devi, bu ortaklıkta hisselerin yüzde 80’ini elinde tutacak. Nintendo Systems Co Ltd’ın önceliği tahmin edildiği gibi mobil oyunlar olacak. Ancak şirket farklı cihazlardaki opsiyonları da değerlendirecek.

Yapılan açıklamada, yeni şirketin hedefinin “Nintendo’nun dijitalleşmesini güçlendirmek” olduğu belirtildi. Buna ek olarak, katma değerli servislerle de Nintendo’nun müşterileriyle bağının kuvvetlenmesinin hedeflendiği ifade edildi. Kısacası bu iş birliği ile daha fazla Nintendo oyunu mobil cihazlarda görmek mümkün olacak.

Nintendo mobil oyun pazarında dalgalı bir performans sergiliyor

Nintendo’nun mobil oyun pazarındaki karnesinin dalgalı olduğu söylenebilir. Fire Emblem Heroes, Animal Crossing: Pocket Camp ve Mario Kart Tour gibi oyunlar popüler olsa da, diğer mobil oyunlar şirketin beklentisini tam anlamıyla karşılamamıştı. Bu yeni şirket diğer gelir seçeneklerini de değerlendirecek.

Nintendo mobil oyun pazarında daha fazla söz sahibi olmak için büyük bir potansiyele sahip. Yeni yapılanmanın bu potansiyeli gerçekleştirme konusunda Nintendo’ya nasıl bir katkı sağlayacağı zamanla anlaşılacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yandex Rusya ile bağlarını koparmayı planlıyor

Yandex Rusya'nın teknoloji alanındaki en tanınmış markası konumunda. Son yıllarda Batılı rakiplerinin gerisinde kalmamak için sıkı bir mesai harcayan şirket kendi akıllı cihazlarını, sürücüsüz...

Twitter şirketlere altın rengi, resmi kurumlara gri tik verecek

Twitter yenilenmiş Onaylamış Hesap programını 2 Aralık'ta hayata geçirecek. Yenilenmiş programda manuel doğrulama aşaması uygulanırken, farklı kullanıcı türleri için farklı renklerde tikler verilecek. Konuyla...

Netflix Sıcak Kafa dizisinden yeni görüntüler paylaştı

Netflix Sıcak Kafa dizisinin duyurusunu daha önce yapmıştı. Apokaliptik bir dünyayı anlatan dizinin resmi fragmanı ve yeni görüntüleri paylaşıldı. Yeni görüntüler izleyicileri nelerin beklediği...

Spotify Storylines Gaye Su Akyol’un yeni albümüyle Türkiye’de

Spotify’ın sanatçılar ve hayranları arasındaki bağı her zamankinden daha fazla güçlendiren özelliği Storylines, Türkiye’deki müzikseverlerle buluşuyor. Spotify Storylines, ilk kez, Gaye Su Akyol’un dördüncü...

ÖNE ÇIKANLAR