Nintendo 2023’ün ilk Direct etkinliğinin duyurusunu yaptı

Nintendo 2023’ün ilk Direct etkinliğinin duyurusunu yaptı. Şirketin yeni oyun haberleri paylaşacağı etkinlik 8 Şubat’ı 9 Şubat’a bağlayan gecede Türkiye saatiyle 01.00’da başlayacak. Direct etkinliğinin yaklaşık 40 dakika süreceği açıklandı.

Direct etkinliğinin duyurulduğu tweet’e göre, etkinliğin odak noktasında 2023’ün ilk yarısında yayınlanacak oyunlar olacak. Bunların arasında Octopath Traveler II, Pikmin 4 ve tabii ki merakla beklenen Legends of Zelda: Tears of Kingdom yer alıyor.

Şirketin bu etkinlikte Super Mario Bros. filminden yeni görüntüler paylaşabileceği de beklentiler arasında yer alıyor. Filmden bazı kareler kısa süre önce yayınlanmıştı. Etkinliği YouTube‘da takip etmek de mümkün olacak.

Japon oyun devinin en güncel finans raporu kısa süre önce açıklanmıştı. Bu raporda şimdiye kadar satılan toplam Switch sayısının 120 milyon olduğu belirtilmişti. Böylelikle Switch tüm zamanların en çok satılan üçüncü konsolu olmuştu.

Nintendo Switch’in takipçisini erken çıkarabilir mi?

Ancak CNBC’nin haberine göre, şirket 2022’nin son üç ayındaki satış performansı nedeniyle 2023’teki donanım ve oyun satışı beklentisini aşağıya çekti. Switch’in 120 milyon satış sayısına öngörülenden bir yıl daha önce ulaşmasının ardından şirketin bu konsolun takipçisini çıkarma planlarını revize edip etmeyeceği bilinmiyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun