Nevzat Aydın Yemeksepeti’nin CEO koltuğunu devrediyor

google news abone ol

Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın, aynı zamanda kurucularından biri olduğu hızlı ticaret platformunun CEO’luğundan ayrıldığını açıkladı. Aydın, ailesine daha fazla zaman ayırabilmek ve Türkiye’nin girişimcilik ekosisteminin gelişmesi için genç girişimcilere verdiği desteklere odaklanabilmek adına böyle bir karar aldığını belirtti.

Yemekspeti’nde Nevzat Aydın’dan boşalan CEO koltuğuna ise 2011 yılında şirkete katılan ve son olarak İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Mert Baki’nin atandığı açıklandı.

Yemeksepeti’nden konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadeler yer alıyor: “Yemeksepeti bugün itibarıyla 10 bini aşkın kişiye istihdam sağlayan, en küçük esnafından en büyük perakendecisine kadar Türkiye’nin dört bir yanındaki 60 binden fazla işletmenin büyümesine destek olan ve koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesiyle milyonlarca insanın ihtiyaçlarına her an cevap veren bir yapıda faaliyetlerini sürdürmektedir. Yemeksepeti’nin bu ölçeğe ulaşırken, ilk günkü start-up ruhunu yitirmemiş olmasında ve her zaman çalışanını, iş ortaklarını ve müşterilerini faaliyetlerinin merkezinde tutan bir kurum kültürüne sahip olmasında Nevzat Aydın’ın rolü yadsınamaz. Yemeksepeti, Nevzat Aydın ve kurucularının ilk gün koyduğu ilkelere ve değerlere sadık kalarak, tüm paydaşları ve Türkiye için değer yaratarak büyümeye devam etme kararlılığındadır. Nevzat Aydın’dan bayrağı yine Yemeksepeti bünyesinden yetişen genç bir lider olan Mert Baki’nin alması bu kararlılığın en somut göstergesidir. Nevzat Aydın’a sonsuz teşekkürlerimizi sunarken, Mert Baki’ye Yemeksepeti’nin gelecek yolculuğunda yürüteceği görevden dolayı başarılar diliyoruz.”

Nevzat Aydın ise kurucularından biri olduğu Yemeksepeti’nin bugünkü başarılarından gurur duyduğunu dile getirdi. Her yıl istikrarlı olarak büyüdüklerini ve sektörlerinde açık ara lider olduklarını söyleyen Aydın, önümüzdeki dönemde yönetimde farklı bir bakış açısının hakim olmasını istediğini belirtti.

Mükemmel bir yönetim ekibi kurduklarını belirten Aydın, hem bu ekibe hem de Mert Baki’ye güveninin tam olduğunu dile getirdikten sonra sözlerine şöyle devam etti: “20 yılı aşkın Yemeksepeti serüvenim boyunca ben ve ekip arkadaşlarım gecemizi gündüzümüze katarak çalıştık. Başarıları birlikte kutlarken, zorluklardan dersler çıkardık. Hiçbir zorluktan yılmadık ve tüm engelleri aşarak tüm paydaşlarımız için değer yaratmaya odaklandık. Yemeksepeti’nde herkes tarafından gıpta edilen bir kurum kültürü oluşturduk. İnovasyon kasları çok güçlü ve çevik bir organizasyon yarattığımıza ve Yemeksepeti’nin sağlıklı büyümesi için gerekli operasyonel mükemmeliyet platformunu oluşturduğumuza inanıyorum. Kişisel olarak hayatımın yeni döneminde aileme daha fazla ve kaliteli zaman ayırabilmeyi istiyorum. Ayrıca Yemeksepeti’nin liderliği bir bayrak yarışı, bayrağı benden devralacak, 10 yılı aşkın bir süredir çalışma arkadaşlığı yaptığım sevgili Mert Baki’ye yeni görevinde başarılar diliyorum.”

Nevzat Aydın sonrasında Yemeksepeti CEO’luğunu üstlenen Mert Baki ise konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: “Yemeksepeti olarak bugün 25 milyondan fazla kullanıcımızın hem yemek hem de hızlı market ihtiyaçlarını dakikalar içinde karşılayan Türkiye’nin en büyük hızlı ticaret platformuyuz. Özellikle Nevzat Aydın’ın Yemeksepeti’nin bu başarı hikayesindeki liderliği Türkiye’deki girişimcilik ekosistemindeki en büyük başarılardan biri. Kendisine hem bir Yemeksepeti çalışanı olarak burada gerçekleştirdikleri için hem de genç girişimcilere verdiği ilham için en içten teşekkürlerimi sunmak isterim. Bundan sonraki dönemde en büyük önceliğimiz 10 binden fazla çalışanımızla birlikte, milyonlarca kullanıcımızın hayatına ve 60 binden fazla esnaf iş ortağımızın işlerine değer katmak olacak.”

İLGİLİ HABERLER

POPÜLER