Motorola Moto X40’ın tasarımı ve özellikleri görüldü

Motorola Moto X40 önümüzdeki dönemde resmiyet kazanması beklenen telefonlar arasında yer alıyor. Resmi veri tabanları sayesinde bu telefonda kullanıcılara ne gibi özellikler sunulacağını şimdiden görmek mümkün oluyor.

Çin’in sertifika kurulu TENAA’nın veri tabanına sunulan belgelere göre, Moto X40 kavisli bir OLED ekrana sahip olacak. Bu ekranın üstündeki yuvarlak delikte telefonun ön kamerası bulunuyor. Bu ekranın Full HD+ çözünürlük sunacağı ve yenileme hızının da 165 Hz olacağı söyleniyor.

Telefonun parmak izi tarayıcısının kenarındaki güç butonuna yerleştirileceği anlaşılıyor. Sağ kenardaki bu butona ses kontrol tuşlarının eşlik ettiği de kayıtlardaki görsellerde görülüyor.

Moto X40’ın kalbinde Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemcinin bulunacağı iddiası daha önce gündeme gelmişti. Lenovo Mobil Çin Genel Müdürü Chen Jin, yaptığı bir paylaşımla telefonun Snapdragon 8 Gen 2 işlemciye sahip olacağını doğruladı. Bu işlemciye LPDDR5X RAM belleğin eşlik edeceği de doğrulananlar arasında yer alıyor.

Motorola Moto X40’ın ne zaman resmiyet kazanacağı ve satışa sunulacağı belirsizliğini koruyor. Ancak Lenovo yönetiminden telefonun özellikleriyle ilgili paylaşımların gelmesi, resmi duyurunun çok da uzak olmadığını gösteriyor. Moto X40’ın Çin dışında başka bir isimle piyasaya çıkması da ihtimaller arasında yer alıyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun