Minecraft Apple TV versiyonu aracılığıyla televizyon ekranlarıyla buluşuyor

minecraft apple tv
Görsel: The Verge

Apple, yeni Mac modellerini duyurmak için düzenlediği etkinlikte önceliği Apple TV ile ilgili duyurulara verdi. Geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan dördüncü nesil Apple TV ve tvOS platformuna dair bazı rakamlar paylaşan şirket, yeni bir oyunu da duyurdu. Minecraft Apple TV versiyonu yakında kullanıcıların karşısına çıkacak.

Bu önemli gelişmeyi bizzat Apple CEO’su Tim Cook ilan etti. Minecraft’ın Apple TV’ye gelişiyle birlikte Apple ve Microsoft arasındaki ortak çalışma platformlarına bir yenisi daha eklenmiş oldu. Microsoft, Minecraft’ın geliştiricisi Mojang’ı 2014’te yaklaşık 2,5 milyar dolar karşılığında satın almıştı.

Minecraft Apple TV uygulaması mevcut iOS versiyonuna benzer bir deneyim sunabilir

Minecraft Apple TV uygulamasının oyuncu deneyimi için hali hazırda iOS’te bulunan Pocket Edition ile benzer bir noktada durması muhtemel gözüküyor. Minecraft oyuncuları, Apple TV uygulaması üzerinden başka platformları kullanan arkadaşlarıyla ortak bir oyun deneyimi yaşayabilecek.

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...