Microsoft’un beklenen Xbox Series S konsolu için yeni bir ipucu

Microsoft’un bu ay içinde ikinci bir yeni nesil Xbox oyun konsolunu göstereceği söyleniyor. Daha ucuz fiyata sahip olacak bu konsol da Xbox Series S adını taşıyabilir.

The Verge sitesi Microsoft’un yeni nesil Xbox kumandasına ait fotoğraflara ulaştı. Bu fotoğraflarda beyaz renkli kumandanın paketinde Xbox Series S adlı konsolun bahsi de geçiyor. Zak S adlı Twitter kullanıcısı da bu kumandayı satın aldığını belirtiyor. Bu sayede de fotoğrafların gerçek olduğu doğrulanıyor.

Yeni kumanda bir indirim sitesinde satışa çıktı. Paketin kenarında yazılanlara bakıldığında bu kumandanın Xbox Series X ve Xbox Series S konsollarıyla çalıştığı görülüyor. Microsoft henüz Xbox Series S’in resmi duyurusunu gerçekleştirmedi. Hatta beyaz renkli Xbox Series X kumandasının varlığını da doğrulamadı.

Beyaz renkli gizemli Xbox Series X kumandası geçen ay internette görülmüştü. Yeni bir D-Pad, dokulu tetik tuşları ve yeni paylaş düğmesi dikkat çeken unsurlar arasında bulunuyordu. Bu en son sızıntı da daha önceki kumanda sızıntısıyla örtüşüyor. Ürün paketi de bu kumandanın çok yakında mağazalarda satışa sunulacağını gösteriyor.

Xbox Series S Microsoft’un ikinci ve daha ucuz yeni nesil Xbox konsolu olacak. Bu ürün içeride Lockhart kod adıyla anılıyor. Geçen haziran ayında sızan bir Microsoft dokümanı şirketin iki yeni nesil konsol ile ilgili planlarına ışık tutuyordu. Microsoft’un “Dante” kod adlı Xbox Series X geliştirici araç seti, oyun geliştiricilerine özel bir Lockhart modunu açmaya izin verecek. Bu sayede Microsoft’un ikinci konsoluyla erişmek istediği performans profiline ulaşılacak.

Lockhart kod adlı konsolun 7.5 GB kullanılabilir RAM’e, 4 teraflop civarında GPU performansına sahip olacağı ve Xbox Series X ile aynı CPU’ya sahip olacağı söyleniyor. Microsoft’un Xbox Series S’i ağustos ayı içinde göstereceği söyleniyor. Bu konsol, şirketin Xbox konsolunu Xbox Game Pass Ultimate (Xbox Live ve Xbox Game Pass) ile paketlenmiş biçimde, aylık ücret karşılığında sunma planının da önemli bir parçasını oluşturacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Galaxy Z Flip 3 Bespoke Edition kişiye özel renk tasarımını getiriyor

F1 Amerika GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 heyecanı iki haftalık bir aranın ardından Türkiye'den ABD'ye taşınıyor. F1 Amerika GP 2021 hafta sonunda yine heyecanlı bir yarış bizi bekliyor. Geçen...

Huawei Nova 9 Ön İnceleme: Kaan Arlı’dan Huawei deneyimi ile ilgili detaylar – Video

Huawei geçtiğimiz ay Çin'de duyurusunu gerçekleştirdiği Huawei Nova 9'un Doğu Avrupa, İskandinavya, Kanada ve Türkiye bölgeleri için lansmanını Avusturya'nın başkenti Viyana'da gerçekleştirdi. Öte yandan...

Sony A7 IV tanıtıldı: 33 MP sensör, 4K video kaydı

Sony, aynı zamanda A7 IV olarak da bilinen Alpha 7 IV fotoğraf makinesini/kamerasını tanıttı. A7 IV, Sony'nin 2018'de çıkarttığı giriş segmenti tam kare kamerası...

Apple Watch Series 7 söküm işleminde dikkat çekici detaylar – Video

Apple Watch Series 7'nin Türkiye'nin de aralarında bulunduğu çeşitli ülkelerde satışa sunulmasıyla birlikte, iFixit ekibi bu yeni Apple akıllı saatinin söküm işlemlerine zaman kaybetmeden...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun