Microsoft Xbox Live yola yeni ismiyle devam edecek

Microsoft Xbox Live platformunun adını “Xbox network” olarak değiştiriyor. İsim değişikliğinin izleri, beta kullanıcıları tarafından Xbox’ın kontrol panelinde görülmeye başladı. Yüklenen kliplerde “Xbox Live” yerine “Xbox network” ismi görülüyor. Microsoft da isim değişikliğini doğruladı.

Microsoft tarafından The Verge sitesine gönderilen açıklamada şu ifadeler yer alıyor: “‘Xbox network’ temelde yatan çevrimiçi Xbox servisini temsil ediyor. Microsoft Hizmetler Sözleşmesi’nde bu konuyla ilgili olarak değişiklikler yapıldı. ‘Xbox Live’ yerine ‘Xbox network’ ismine geçilmesinin sebebi servisi Xbox Live Gold’dan ayrıştırmak.”

Xbox Live ismi şirket tarafından 18 yıl boyunca kullanılıyordu. Major Nelson olarak da bilinen Larry Hryb, uzun süre boyunca “Xbox Live’ın Major Nelson’ı” olarak anılmıştı. Ancak artık Hryb de kendisinden “Xbox’ın Major Nelson’ı” şeklinde bahsediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Resident Evil Village için yeni demonun yayın tarihi belli oldu

Microsoft, Xbox Live isim değişikliğinin ipucunu ağustos ayında Hizmetler Sözleşmesi’ndeki güncellemeyle vermişti. Şirket o dönemde isim değişikliği ve Xbox Live Gold servislerinin sonlandırılacağı iddiasını reddetmişti. Bunun yerine Xbox Live Gold’un fiyatı artırılsa da, kısa süre içinde bu kararı geri almıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...