Microsoft Surface Pro 3 tanıtıldı: 12 inç ekran, Intel Core işlemci, ince gövde

Microsoft bu akşam saatlerinde New York’ta düzenlediği bir Surface etkinliğinde yeni Surface Pro 3 tabletin duyurusunu gerçekleştirdi. 12 inç, 2160 x 1440 piksel çözünürlüklü ekrana sahip olan bu tablet aslında dizüstü bilgisayarın yerini alabilecek bir cihaz olma özelliği taşıyor.

microsoft-surface-pro-3-200514-1

Tablet parçası sadece 9.1 mm.’lik kalınlığa sahip olan Surface 3’ün gövdesi de tartıda 800 gr. geliyor. Sürtünme katsayısı yüksek dahili ayağa sahip olan bu tablet sadece hafif bir basınçla istediğiniz gibi duruyor. Düşük gecikmeye sahip sayısal kalem de tabletle birlikte sunuluyor. Bu kalemin ilgi çekici noktası, üstündeki düğmeye bastığınızda tablette bulunan yazı yazma uygulamasının otomatik olarak açılması. Yazılan veya çizilen her şey aynı odada bulunan diğer Surface 3 cihazlarıyla da paylaşılabiliyor.

Surface 3’ün hoparlörleri, Microsoft’un söylediğine göre Surface Pro 2’dekine göre yüzde 45 daha yüksek. Dizüstü bilgisayarlardaki gibi Intel Core i7 işlemci barındıran bu cihaz daha önceki nesil cihaza göre yüzde 10 daha güçlü çalışıyor. Ancak buna rağmen soğutma amaçlı bir fan içermiyor.

Ayrıca pil de önceki nesil ürüne göre daha da geliştirilmi. Her ne kadar sürelerden bahsedilmese de, daha önce çıkan Surface cihazlarına göre yüzde 15 ila 20 oranında daha uzun süre çalıştığı belirtiliyor. USB 3.0 portu sayesinde de yüksek hızlı veri transferi sağlanıyor.

Ayrıca yeni Type Cover kapaklar sayesinde Surface Pro 3 tablet daha estetik görünüyor. Ayrıca üstündeki izleme dörtgeni de yeniden tasarlanarak daha hızlı tepki verir hâle getirildi. Kapak tablete o kadar sıkı şekilde bağlanıyor ki, Surface Pro 3 bu şekilde bir dizüstü bilgisayar havasını fazlasıyla veriyor.

Bu arada 4K uyumlu bir yerleştirme istasyonu da Surface Pro 3 ile opsiyonel olarak sunuluyor. Böylelikle tableti uyumlu bir TV veya monitöre bağlamak mümkün oluyor.

Surface Pro 3, 21 Mayıs tarihinden itibaren ABD’de, 799 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Tabletin Core i3, Core i5 ve Core i7 versiyonları sunulacak.

Surface’in daha önceki versiyonları Türkiye piyasasına giriş yapmamıştı. Surface Pro 3’ün ülkemizde satılıp satılmayacağı da şu an için kesinleşmiş değil.

Samsung Galaxy Note 10 Lite Ön İnceleme – Video

Samsung Galaxy S10 Lite gibi Note 10 Lite da geçen yılın sonlarında dedikodularını epey sıklıkla gördüğümüz bir akıllı telefondu. CES 2020 öncesinde resmiyet kazanan...

Huawei P30 Lite 128 GB yeni 64 GB’lık modelin fiyatının altında satışta

Huawei P30 Lite 64 GB modeli şu sıralar piyasada sıklıkla görmeye başladığımız Android telefon modellerinden bir tanesi. Huawei, geçen yıl çıkarmış olduğu bu akıllı...

MediaMarkt karne indirimi kampanyası beklenen fırsatlarla başladı

2019-2020 Eğitim ve Öğretim Dönemi ilk yarısı cuma günü alınacak karnelerle birlikte sona eriyor. Öğrenciler, eylül ayından gösterdikleri performansın ölçüsü olarak karnelerini alıyor. MediaMarkt...

Yeni Microsoft Edge internet tarayıcısı nasıl indirilir?

Microsoft Chromium tabanlı yeni Edge internet tarayıcısını yayınladı. Dahili izleme koruması, web'den görsel ve içerik toplamayı sağlayan Koleksiyonlar özelliği ve işletmeler için Internet Explorer...

Turkcell’den Yapay Zekâ İlkeleri ve dikkat çeken uygulamalar

Turkcell 2020'lerden itibaren teknolojideki gelişmelerin odak noktası olması beklenen yapay zeka çalışmalarında uyacağı yedi ilke, düzenlediği özel bir basın toplantısında açıkladı. Türkiye'de bu adımı...

TEKNOBLOG BÜLTEN

Güncel haberler her sabah posta kutunuzda.

1 Yorum

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz