Microsoft Harman Kardon desteğiyle Amazon Echo’ya rakip olacak

microsoft harman kardonMicrosoft Harman Kardon ile birlikte Amazon’un Echo adını taşıyan akıllı hoparlörlerine rakip olacak bir ürün geliştiriyor. Söz konusu ürün, Microsoft’un dijital asistanı Cortana’yı barındıran bir akıllı hoparlör olacak.

Sesle aktive edilebilen hoparlör için hazırlanan ilk tanıtım filmi, potansiyel müşterilere neyle karşılaşacakları konusunda ipucu veriyor.

Amazon Echo’dan çok da farklı görünmeyen silindirik bir tasarıma sahip olan hoparlör, Google’ın benzer nitelikteki ürünü Home’dan da etkilenmişe benziyor.

Hoparlörün üst kısmına yerleştirilen ekranda ise Cortana düşünürken ortaya çıkan mavi halkayı hatırlatan izler görülüyor.

Microsoft Harman Kardon ile birlikte geliştirdiği hoparlöre ait detayları önümüzdeki yıl paylaşacak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Nothing ilk ürünü olan kablosuz kulaklık Ear (1)'i tanıttı

Hazırlanan tanıtım videosu, cihazla ilgili olarak fazla bilgi vermiyor. Sadece hoparlörün 2017’de satışa sunulacağı belirtiliyor. Cortana Devices SDK ile Nesnelerin İnterneti konusuna ilgisini gösteren Microsoft’un başka üreticilerle de benzer ürünler geliştirmesi muhtemel görünüyor. Şirket, Cortana’nın farklı kategorilerden çok sayıda cihaza entegre edilmesini istiyor. Microsoft Harman Kardon ile geliştirdiği yeni ürüne daha fazla detayı da önümüzdeki yıl açıklayacak.

Sony PS5 için ilk beta sürümünü yayınladı, beklenen M.2 SSD desteği geliyor

Sony'nin PS5 sistem yazılımı beta programı bugün uygulanmaya başlıyor. Beta sürümü uzun zamandır beklenen M.2 SSD yuvasına erişim de sağlıyor. İlk PS5 beta sürümü...

Huawei P50 ve Huawei P50 Pro tanıtıldı; işte özellikleri

Haftalarca ve hatta aylarca süren bekleyişin ardından, Huawei nihayet Huawei P50 serisinin duyurusunu gerçekleştirdi. Yeni cihazlar, daha önce sızıntılarda gördüğümüz gibi dairesel bir kamera...

Apple Music Yıldızı Parlayanlar programı Türkiye’de

Apple Music bugün, yükselen yetenekleri belirlemeye, sergilemeye ve yükseltmeye yönelik aylık sanatçı girişimi olan Yıldızı Parlayanlar programını Türkiye’de Güneş ile başlattı. Yıldızı Parlayanlar, Apple Music'in...