Teknoloji

Microsoft’un yeni giyilebilir ürünü Microsoft Band duyuruldu

microsoft-band-301014-1
Microsoft’un merakla beklenen giyilebilir ürünü nihayet resmiyet kazandı. Ayrıca bu ürünle birlikte kullanılacak mobil uygulamalar da ortaya çıktı. Microsoft Band olarak adlandırılan giyilebilir ürün adından da anlaşılabileceği üzere bileğe takılan bir aksesuar olma özelliğini taşıyor, günlük aktiviteleri takip ederek hayatınızın dijital haritasını çıkarıyor. Microsoft Band ile birlikte Microsoft’un Health olarak adlandırdığı sağlık platformu da resmiyet kazandı. Microsoft Health çatısı altında çeşitli iş ortakları bulunuyor.

Microsoft Band 7 gün 24 saat bilekte olacak şekilde tasarlandı, sadece birkaç günde bir bilekten çıkarıp şarj etmek yeterli oluyor, böylelikle günlük aktivitelerin uzun süre veya sık şekilde kesintiye uğraması önleniyor. Entegre GPS alıcısı sayesinde hem rota hem de hız takibi düzgün şekilde yapılıyor, ayrıca kalp ritm ölçümü de sürekli gerçekleştiriliyor. Kalp ritmi, atılan adım sayısı, yakılan kalori miktarı gibi veriler, bunun aynı sıra uyku kalitesi ve kişisel ultraviyole endeksi gibi unsurlar da kullanıcılar tarafından sürekli görülebiliyor.

microsoft-band-301014-2

Egzersiz hedeflerine başarıyla ulaşılmasında yardımcı olmak amacıyla yardımcı egzersizler sunuluyor. Bu arada egzersiz hedeflerine ulaşma yolundaki süreç de sürekli izlenebiliyor. Aktivite takip özelliklerine ek olarak Microsoft Band çeşitli bildirim ve uyarıları da kullanıcılara ulaştırıyor, onları çabuk görmeyi sağlıyor. Sizinle ilgili bir tweet, Facebook güncellemesi veya gelen bir yazılı mesaj, çağrı, e-posta iletisi, yaklaşan bir randevu kaydı veya özelleştirilmiş alarmlar geldiğinde bunun uyarısı Microsoft Band üzerinden size ulaştırılıyor. Ayrıca gerçek zamanlı hava durumu bilgileri ve zamanı görmeyi sağlayan saat modu da özellikler arasında yer alıyor.

Bluetooth 4.0 ile akıllı telefonlarla eşleşen Microsoft Band’in dokunmatik ekranı doğrudan güneş ışığı altında da kullanılabiliyor. Bildirim almak istemeyenler için rahatsız etme modu da bulunuyor. Duvar kağıdının özelleştirilmesi ve benzeri kişiselleştirme seçenekleri de mevcut. Microsoft Band’in küçük, orta ve büyük boyut seçenekleri de bulunuyor. Microsoft’un bu giyilebilir ürünü bugün itibarıyla Microsoft’un perakende mağazaları ve çevrim içi sitesinden 199 dolara satışa çıkacak.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER