Microsoft Andromeda cep boyutunda bir Surface cihazı olacak

microsoft andromedaMicrosoft’un Andromeda kod adıyla katlanabilir bir tablet geliştirdiğine dair haberler uzun süredir etrafta dolaşıyor. Kalem desteği de bulunması beklenen cihazın 2018 içinde piyasaya sürülebileceği iddia edilse de, bu konuda henüz ortada somut bir işaret bulunmuyor. The Verge sitesinde yayınlanan bir haber ise Microsoft Andromeda’nın cep boyutunda bir Surface cihazı olacağını gösteriyor.

The Verge sitesinin haberinin temelinde Microsoft’tan sızan bir şirket içi doküman bulunuyor. Söz konusu belgede Andromeda, “yeni ve cepte taşınabilen bir Surface tasarımı” olarak tanımlanıyor.

Andromeda konusunda gerçek anlamda bilinenler ise oldukça sınırlı. Cihazın temelinde OneNote’a bağlanan bir not defteri uygulamasının bulunacağı ve sayfa arayüzünün de analog bir defter gibi işleyeceği iddia ediliyor. Microsoft Edge ve Fotoğraflar gibi uygulamaları çalıştıracağı belirtilen tabletin hücresel bağlantı desteğine de sahip olabileceği öngörülüyor.

Microsoft Andromeda üzerinde çalışmalarını sürdürse de, bu durum şirketin cihazı kesinlikle piyasaya süreceği anlamına gelmiyor. Şirketin geçmişte Surface Mini’yi neredeyse tamamen hazır hâle getirdiği, ancak daha sonra piyasaya sürmekten vazgeçtiği biliniyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine amiral gemisi telefonları kadar önem...

Discovery Plus içerikleri BluTV uygulamasında yer bulmaya başladı

Discovery, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru orijinal içeriklerini barındıran bir isteğe göre video izleme servisi olan Discovery Plus'ı faaliyete geçirmişti. Başta ABD olmak üzere çeşitli...