Microsoft’tan Android Wear için özel klavye

microsoft-android-wear-klavye-131014

Microsoft geçen ay Android Wear için yeni OneNote uygulamasını çıkararak Google’ın giyilebilir ürün platformuna olan ilgisini göstermişti. Şirketin Google’ın akıllı saatlerine olan desteği yeni bir klavye ile devam edecek gibi görünüyor.

Android Wear için özelleştirilmiş klavye prototipi olarak ortaya çıkarılan Microsoft’un analog klavyesi akıllı saat ekranına harfleri elle yazarak metin girişine olanak sağlıyor. Klavye 320 x 320 çözünürlüklü kare ekranları ve Moto 360’ı destekliyor. Klavye sayesinde harfleri, özel karakterleri ve rakamları rahatlıkla girmek mümkün oluyor.

Bir saat üzerinde klavye kullanma fikri herkes için çekici gelmeyebilir, ancak sesle komut girişinin de herkesin rahatça kullanabileceği bir yöntem olduğunu kabul etmek gerekiyor. Ne de olsa, topluluk içindeyken saatinizde gezinmek veya arama yapmak için ona seslenip dikkat çekmek istemediğiniz zamanlar olacaktır. Google Android Wear’a bir klavye eklemediği için üçüncü taraf geliştiriciler için bu alanda değerlendirilecek bir boşluk bulunuyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone satın almayı düşünenlerin ilgisini çekecek indirim fırsatı

Bugünlerde bir iPhone satın almayı düşünüyorsanız, bu indirim fırsatı mutlaka ilginizi çekecektir. Trendyol'da bulunan Gürgençler Apple Premium Reseller mağazasında iPhone 12 Pro Max, iPhone...

Kontrolden çıkan Çinli roketin parçaları Hint Okyanusu’na düştü

Kontrolden çıkan Çinli roketin parçalarının Hint Okyanusu'na düştüğü tahmin ediliyor. Çin'in uzay ajansının sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, Long March 5B roketin Maldivler'in batısına düştüğünün...