Massive Attack iPhone uygulamasıyla şarkılar remikslenebiliyor

massive attack

2010’dan bu yana yeni bir albüm yayınlamayan Massive Attack, uzun süren sessizliğin ardından yeni şarkılar ve bir turneyle yeniden hayranlarının karşısına çıkıyor. Ancak grup Spotify üzerinde birkaç şarkı paylaşmak yerine, daha farklı bir yoldan yürümeyi tercih etti.

Grubun yayınladığı “Fantom” isimli iOS uygulaması; kullanıcının kalp atışlarından, günün saatinden, kameradan ve hareketten faydalanarak şarkıları yeniden düzenliyor. Kullanıcıların kişisel remiksleri, video eşliğinde Instagram veya Twitter’da paylaşılabiliyor veya Film Rulosuna kaydedilebiliyor.

Kamerada görülenler ve kullanıcı hareketleriyle şarkıları değiştiren Fantom, günün zamanına göre şarkıları değiştirebilecek. Örneğin öğlenden sonra saat 15:00’da ve akşam saat 22:00’da yapılan remiksler arasında farklar bulunacak. Kalp atışları da yapılan remikslerde etkili olabilecek. Ancak bunun için bir Apple Watch sahibi olmak gerekiyor.

Massive Attack Fantom uygulaması iPhone 5s ve üstü modellerde çalışıyor. Şarkıların remikslenecek kısa bölümleri uygulamada yer alsa da, tam sürümlerinin yanında halen “yakında” ibaresi bulunuyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...