LG katlanabilir telefon patentinde melez bir cihazı işaret ediyor

lg katlanabilir telefonLG katlanabilir telefon formundaki yeni bir melez cihaz tasarımı için Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü’ne (WIPO) başvurdu. Güney Koreli şirketin patent başvurusunu GSMinfo sitesi ortaya çıkardı.

Cihaz, patent dosyasında “ikiye katlanabilen esnek ekranlı mobil telefon” olarak tanımlanıyor. Geçtiğimiz yılın temmuz ayında yapılan patent başvurusunun 12 Ocak 2018 itibarıyla onaylandığı görülüyor. Patent dosyasında telefon için iki farklı kullanım şekline ait örnekler de veriliyor.

 

İlk seçenekte arka panelinde kamera bileşeni olan katlanabilir bir telefon görülüyor. Cihaz katlandığında ekranın önde kalan kısmında saat gibi bilgileri görmek mümkün hâle geliyor.

 

İkinci seçenek de ilk seçenekten fazla uzaklaşmıyor. Sadece telefon katlandığında arka kapak bir tarafa doğru çekiliyor ve ön panelin sağ kısmında şeffaf bir bölüm ortaya çıkıyor. Kenardaki bu bölümde zaman ve bildirimler gibi bilgiler gösteriliyor. Cihazın arka kısmında da bir kamera modülünün olduğu görülüyor.

LG katlanabilir telefon tasarımını gerçek bir ürüne dönüştürmeyebilir

LG katlanabilir telefon tasarımının gerçek bir ürüne dönüşeceği konusunda henüz ortada somut bir işaret bulunmuyor. Pek çok akıllı telefon üreticisi katlanabilir telefon taslakları geliştirse de, bu taslaklar henüz somut bir ürüne dönüşmüş değil. Ancak Samsung’un Galaxy X adıyla anılan katlanabilir telefon taslağını yakında gerçek bir ürün olarak gün yüzüne çıkarabileceğini belirtiyor.

Microsoft CEO’su TikTok görüşmeleri hakkında konuştu

Şimdi hatırlamak oldukça güç olsa da, Microsoft 2020'nin ağustos ayında TikTok'un bir kısmını satın almak için teklif vermişti. Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın TikTok'u...

TikTok aylık aktif kullanıcı sayısı 1 milyarı geçti

TikTok pazartesi günü yaptığı açıklamada, aylık 1 milyar aktif kullanıcıyı geçtiğini söyledi. Ağustos 2018'de yola çıkan ve ana şirketi Çin merkezli ByteDance'in veri toplama...

Skype yepyeni bir tasarım ve deneyimlerle yenileniyor

Skype'ın son beş yılda çok fazla miktarda tasarım değişikliğinden geçti. Ancak Microsoft hâlâ bir şeyleri yeniden denemeye ve düzeltmeye devam ediyor. Yazılım üreticisi, "gelişmiş,...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun