LG G7 için çalışmaların “sil baştan” başlayacağı iddia ediliyor

lg g7LG G7, 2018’in merakla beklenen telefonları arasında yer alıyor. Ancak Güney Kore’den gelen haberler, akıllı telefonun geliştirme sürecinde işlerin pek de iyi gitmediğini düşündürüyor. The Investor’da yer alan habere göre, LG Electronics Başkan Yardımcısı Jo Seong-jin telefonun geliştirme çalışmalarına yeniden başlanmasını istedi.

Bu iddia, akıllı telefonun şubat ayının sonunda tanıtılacağı ve mart ayında satışa sunulacağına dair haberleri boşa çıkarıyor. The Investor, çalışmaların “sil baştan” başlamasının ardından G7’nin tanıtımının nisan ayına sarkabileceğini belirtiyor. The Korea Herald sitesinin haberinde ise yeni tanıtım tarihinin Çin Yeni Yılı sırasında duyurulabileceği belirtiliyor. Bu dönem 16 Şubat’tan başlayarak 15 günlük bir süreci kapsıyor.

G7 için yapılmış çalışmaların çöpe atılmasının ve sürecin yeniden başlamasının nedeninin ise telefon için “güçlü bir satış noktasının bulunamaması” olduğu söyleniyor. Ancak henüz bütün bunların birer spekülasyondan fazlası olmadığını unutmamak gerekiyor.

Daha önce gelen haberler, G7 ve G6 arasında pek bir fark bulunmadığını gösteriyor. Daha ince ekran çerçeveleri ve yüz tanıma özelliği, G7’de sunulacak yenilikler arasında öne çıkıyor. LG’nin yeni akıllı telefonunu 2018 Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC 2018) tanıtılacak Samsung Galaxy S9’a karşı daha güçlü kılmak için telefonu sil baştan tasarlamayı seçmiş olabileceği belirtiliyor.

LG daha önce geleneksel çıkış takvimini değiştireceğini duyurmuştu. Ancak bu değişikliklerin hemen yürürlüğe girip girmeyeceği henüz bilinmiyor. Güney Koreli şirketin süreci V30 ile başlatabileceği de söylentiler arasında yer alıyor.

Yeni telefon LG G7 adını taşımayabilir

LG G7 ismi de henüz kesinleşmeyen konular arasında yer alıyor. LG amiral gemisi telefonları için farklı isim seçeneklerini değerlendireceğini daha önce açıklamıştı. Bu konudaki en somut ve doğru haberleri almak için MWC 2018’i beklemek gerekiyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Surface Laptop Studio tanıtıldı; Microsoft’un yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarı

Microsoft, bugün, güçlü dizüstü bilgisayarlarından oluşan Surface Book serisinin halefi olan Surface Laptop Studio'yu duyurdu. Microsoft, amiral gemisi dizüstü bilgisayarı için tamamen yeni bir...

Surface Pro 8 tanıtıldı: 13 inç 120 Hz ekran, Thunderbolt 4

Microsoft'un bugün düzenlediği etkinlikte tanıttığı ürünlerden birisi de Surface Pro 8 oldu. Şirket, Intel işlemcili seride 2014 çıkışlı Surface Pro 3'ten bu yana ilk...

Surface Duo 2 5G desteği ve daha büyük ekranlarla geliyor

Microsoft, yeni çift ekranlı telefonu Surface Duo 2 ile katlanabilir Android cihaz pazarında şansını bir kez daha deniyor. Duo 2 tasarım bakımından ilk modelden...