Teknoloji

iPadOS 16 yeni iPad’lerle birlikte gelecek

ipados 16 ön inceleme

Apple geçtiğimiz ağustos ayında iPadOS 16 güncellemesinin dağıtımının ekim ayına ertelendiğini açıklamıştı. Bloomberg’den Mark Gurman’a göre, iPadOS 16.1 güncellemesi bu ayın sonunda yeni ürünlerin tanıtılmasıyla birlikte dağıtıma çıkacak.

Bu noktada iPadOS 16.1’in kullanıcılarla buluşacak ilk iPadOS 16 sürümü olduğunu belirtmekte fayda var. Gurman’ın kaynaklarına göre, dağıtımın 24 Ekim haftası itibarıyla başlaması planlanıyor. Tecrübeli gazeteci, Apple’ın beta testi sırasındaki sorunları nedeniyle eleştirilen yeni iPadOS sürümünde hiçbir pürüzün kalmadığından emin olmayı istediğini belirtti.

Gurman, güncellemenin yeni ürünlerin habercisi olacağının da sinyalini verdi. Apple’ın 27 Ekim 2022’de çeyrek sonuçlarını paylaşacağı biliniyor. Şirket geçmişte ekim ayı içinde çeyrek sonuçlarını açıkladığı haftalarda yeni ürün duyuruları yapmıştı.

Örneğin, 2021’de MacBook Pro 18 Ekim’de duyurulmuş ve 26 Ekim’de satışa sunulmuştu. Çeyrek sonuçları ise 28 Ekim’de duyurulmuştu. 2020’de ise iPhone 12’ler 13 Ekim’de tanıtılmış ve 23 Ekim’de raflardaki yerini almıştı. Apple da çeyrek sonuçlarını 29 Ekim’de paylaşmıştı.

iPadOS 16 ile iPad sahiplerini bekleyen yenilikleri ön incelememizde bulabilirsiniz.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER