iOS 14 ile aranan emojiyi bulmak kolaylaşacak

iOS 14 ile iPhone sahipleri emoji klavyesi üzerinde emojiler için arama yapabilecek. Bu özelliğin varlığı, Apple’ın internet sitesine yerleştirdiği iOS 14 özellikleri listesinde görüldü.

Hâlihazırda iOS kullanıcılarının aradıkları emojiyi bulmaları için yüzlerce emoji içinde gezinmeleri gerekiyor ve bu da oldukça zahmetli bir deneyim oluyor. Aradığı emojinin hangi kategori altında sunulduğunu bilmeyen kullanıcılar, uzun bir arayışın sonunda duygularını veya eylemlerini ifade eden doğru sembole ulaşabiliyor.

iOS 14’te ise yeni arama çubuğu sayesinde emoji bulmak ciddi anlamda kolaylaşacak. Apple, bu yeni deneyimi tanımlamak için şu ifadeleri kullanıyor: “Emoji klavyesindeki yeni arama alanı sayesinde en doğru emoji için arama yapabileceksiniz. Arama çubuğuna ‘kalp’ veya ‘gülen yüz’ yazdığınızda karşınıza uygun emoji seçenekleri çıkacak.”

Apple macOS’te uzun süredir Mesajlar uygulamasında ve işletim sisteminin genelinde bir klavye kısayolu üzerinden emoji araması yapmayı mümkün kılıyor. Bu özelliğin iOS’e taşınmasının kullanıcılar için sevindirici bir yenilik olduğu rahatlıkla söylenebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sony Xperia Ace II'nin özellikleri Google kaydında görüldü

Apple iOS 14 ile birlikte emoji arama özelliğinin dışında çok sayıda özellik sunuyor. Araç takımlarını ana ekrana taşımayı mümkün kılan şirket, Mesajlar uygulamasına da grup sohbetlerini kolaylaştıracak yenilikler ekliyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...