Instagram Ad Etiketi özelliğiyle tanışılan kişileri takibe almayı kolaylaştırıyor

Instagram Ad Etiketi ismini taşıyan yeni özelliğini kullanıcılarıyla buluşturmaya başladı. Söz konusu özellik sayesinde gerçek hayatta tanışılan insanların Instagram üzerinde daha kolay takibe alınabilmesi amaçlanıyor.

Ad Etiketi‘nde kullanıcı isimleri telefonun ekranında yeni tanışılan kişi tarafından kolaylıkla taranabilecek biçimde gösteriliyor. Bu etiket farklı tasarım, renk ve çıkartmalarla kişiselleştirilebiliyor.

Diğer sosyal ağlar uzun süredir benzer özellikleri kullanıcılarına sunuyor. Twitter, Facebook ve Snapchat gibi platformlarda kullanıcılar başkalarının kendilerini rahatlıkla bulup arkadaş olarak eklemesi veya takibe alabilmesi için QR kodlar oluşturabiliyor. Spotify’da ise benzer bir özellik şarkılar için sunuluyor.

Instagram‘ın yeni özelliğinden yararlanmak için kullanıcıların önce kendi profillerine gitmeleri gerekiyor. Profil sayfasında sağ üstte bulunan menü ikonuna dokunulduğunda açılan panelde Ad Etiketi seçeneği görülüyor. Burada kullanıcılar kendi etiketlerini görüntüleyebiliyor. Ekranın alt kısmındaki “Ad etiketi tara” yazısına dokunulduğunda ise kamera aktif hâle geliyor ve başka kullanıcıların etiketleri taranabiliyor.

Instagram Ad Etiketi özelliğini dağıtıma çıkardı

Instagram Ad Etiketi özelliğini iOS ve Android uygulamalarında kullanıcılarıyla buluşturmaya başladı. Buna ek olarak; ABD’deki üniversiteler için yeni bir biyografi bölümünü test eden sosyal ağ, kullanıcıların okullarını, mezuniyet yıllarını ve dahil oldukları toplulukları profillerinde göstermelerini kolaylaştırıyor. Instagram burada da kullanıcıların arkadaşlarını bulmasını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...

Sony PS5 için ilk beta sürümünü yayınladı, beklenen M.2 SSD desteği geliyor

Sony'nin PS5 sistem yazılımı beta programı bugün uygulanmaya başlıyor. Beta sürümü uzun zamandır beklenen M.2 SSD yuvasına erişim de sağlıyor. İlk PS5 beta sürümü...