Huawei yılın ikinci yarısında uygun fiyatlı katlanabilir telefonlar çıkaracak

Katlanabilir telefonlar, yavaş ama emin adımlarla ana akım telefon pazarına doğru ilerliyor. Huawei de daha uygun fiyatlı seçeneklerle bu segmentte daha fazla söz sahibi olmayı amaçlıyor.

Digitimes’ın haberinde Huawei’nin 2021’in ikinci yarısında en az üç katlanabilir telefon çıkarmayı planladığı belirtiliyor. Bu cihazların mevcut Mate X serisi seçeneklere kıyasla daha uygun fiyatlarla satılacağı ve böylelikle daha çok kişiye ulaşacağı söyleniyor.

Huawei’nin yeni katlanabilir telefonları ve Samsung’un Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 2 modellerinin çıkışıyla birlikte küresel katlanabilir telefon sevkiyatlarının artması ve 7 milyon seviyesine ulaşması öngörülüyor. Geçtiğimiz yıl, dünya genelinde 2.8 milyon akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştirilmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Honor Magic 3 beş arka kamerayla gelecek

Huawei henüz istiridye kabuğu formatında bir katlanabilir telefon çıkarmış değil. “Daha uygun fiyatlı” katlanabilir telefon iddiası, Huawei’nin de sonunda bu formatta bir telefon tanıtacağını düşündürüyor.

WhatsApp Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanıma sundu

WhatsApp duyurusu daha önce yapılan Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanıcılarla buluşturmaya başladı. Söz konusu özellik aktif edildiğinde gönderilen fotoğraf ve videolar alıcı tarafından bir...

Xiaomi Avrupa’da Samsung’u geçme başarısını gösterdi

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, sağlam bir büyüme kaydetmeye devam ediyor. Strategy Analytics'in en son rakamlarına göre şirket, 2021'in ikinci çeyreğinde dünyanın iki numaralı...