Huawei Nova 8 SE sızıntısı 66W hızlı şarj desteğini gösteriyor

Huawei, Nova 7 SE 5G Youth kısa süre önce duyurulmuştu. Çinli üretici, MediaTek işlemcili bu telefonun takipçisi için de fazla zaman kaybetmeyecek gibi görünüyor. Huawei Nova 8 SE adını taşıması beklenen telefonun iki farklı versiyonla gelmesi, pil ve ekran konusunda bazı ilerlemeler sunması öngörülüyor.

Çin kaynaklı bir sızıntıya göre, Nova 8 SE’de 6.53 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüklü bir OLED ekran bulunacak. Bu telefonda Huawei’nin kısa süre önce tanıttığı Mate 40 Pro’da olduğu gibi 66W hızlı şarj desteğinin de sunulacağı söyleniyor.

Sızıntıda telefonun iki farklı 5G işlemciye sahip iki farklı versiyonunun olduğu görülüyor. Bu işlemcilerden birinin MediaTek Dimensity 720, diğerinin ise biraz daha güçlü olan Dimensity 800U olacağı belirtiliyor. Dimensity 800U, kısa süre önce tanıtılan Nova 7 SE 5G’nin de kalbinde yer alıyor.

Nova 8 SE’nin arkasında dörtlü bir kamera sisteminin bulunması bekleniyor. Bu sistemde 48, 8, 2 ve 2 megapiksel çözünürlüklü dört sensörün yer alacağı belirtiliyor. Telefonun önünde ise 16 megapiksel kameranın bulunacağı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple watchOS 8 çıkış tarihini açıkladı

Huawei Nova 8 SE ile selefi arasındaki temel farkın telefon kasasında olması bekleniyor. Yeni telefonun daha ince ve daha hafif bir kasaya sahip olacağı belirtiliyor. 7.46 mm. kalınlığındaki telefonun tartıda 178 gram çekeceği söyleniyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Slack hikaye benzeri paylaşım özelliğini kullanıma sunuyor

Salesforce'un Slack'i satın alma süreci geçtiğimiz aylarda tamamlanmıştı. Popüler kurumsal iletişim platformu, yeni özelliklerini çatı şirketinin Dreamforce etkinliğinde duyurdu. Slack testlerine daha önce başladığı...

iOS 15 ve iPadOS 15 ile henüz çıkış yapmayan yeni özellikler

Apple'ın iOS 15 ve iPadOS 15 güncellemeleri çıktı, ancak WWDC 2021'de duyurulan özelliklerin tümü bu yeni güncellemelerle birlikte ilk günden sunulmuyor. SharePlay, geliştirilmiş AirPods...

Netflix’ten Kenya’daki Android kullanıcıları için ücretsiz paket

Netflix, Kenya'da yaşayan Android telefon sahiplerine bazı içeriklerine ücret ödemeden erişme imkanı sunuyor. Bu doğrultuda kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden Netflix'in ücretli abonelerinin izleyebildiği...