Huawei Nova 12 ve Nova 12 Pro’nun önemli teknik özellikleri sızdırıldı

Yakında resmiyet kazanması beklenen Huawei Nova 12 serisinin teknik özellikleri, Weibo’da paylaşılan bir görsel sayesinde ortaya çıktı. Bu görsel sayesinde Nova 12 ve Nova 12 Pro hakkında bazı detayları öğrenmek mümkün oluyor. Nova 12 Pro’nun kalbinde Huawei Mate 60 serisinde de kullanılan Kirin 9000S işlemcinin tercih edilmesi dikkat çekiyor.

Nova 12 Pro’da kavisli 120 Hz bir OLED ekran bulunuyor. Bu ekran ikinci nesil Kunlun camla korunuyor. Akıllı telefona ihtiyaç duyduğu enerjiyi ise 100W hızlı şarj desteğine sahip 4900 mAh kapasiteli pilin vereceği görülüyor.

Akıllı telefonda ana kamera görevini 50 megapiksel çözünürlüklü sensör üstleniyor. Makro modu da bulunan 12 megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 50 megapiksel telefoto kamera da ana kameraya eşlik ediyor. Özellikler arasında 10 adımlı değişken diyafram genişliği ayarlayabilmeden de bahsediliyor. Ancak bunun yazılımsal mı yoksa donanımsal olarak mı yapılacağı belirsizliğini koruyor. Telefonun önündeki iki kameranın da 60 megapiksel çözünürlüklü olduğu tahmin ediliyor.

huawei nova 12

Huawei Nova 12, Kirin 830 işlemciyle gelecek

Standart Nova 12 ise Kirin 830 işlemciyle kullanıcıların karşısına çıkacak. Bu telefonda öndeki iki adet 60 megapiksel kameradan birinden vazgeçiliyor. 120 Hz kavisli OLED ekran da değişmezken, 50 megapiksel telefoto kameranın yerini 8 megapiksel çözünürlüklü bir telefoto kamera alıyor. Telefona ihtiyaç duyduğu enerjiyi 88W şarj destekli 4800 mAh kapasiteli pil veriyor.

Huawei Nova 12 serisinin Çin’de 2999 yuandan (11285 TL) başlayan fiyatlarla satılacağı söyleniyor. Serinin ne zaman tanıtılacağı ve satışa sunulacağı ise belirsizliğini koruyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun