Huawei
Huawei Mate 60
📺
Ekran
6.69"
⚡
İşlemci
Kirin 9000S
🧠
RAM
12GB RAM
💾
Depolama
256GB / 512GB / 1TB
🔋
Pil
5000 mAh
⚡
Şarj
66WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.8 OIS
🤖
OS
HarmonyOS 4.0
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Huawei |
| Model | Mate 60 |
| Çıkış Tarihi | Eylül 2023 |
| Çıkış Yılı | 2023 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Black, White, Purple, Green |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 72.9 |
| Yükseklik (mm) | 161.9 |
| Kalınlık (mm) | 8.0 |
| Ağırlık (g) | 209 |
| Malzeme | Kunlun Glass 2 ön / cam/deri arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | IP68 (1.5m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.69 |
| Panel Tipi | LTPO OLED |
| Çözünürlük | 1216 x 2700 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 444 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 1-120Hz (LTPO) |
| Maks. Parlaklık (nit) | 1000 |
| HDR Desteği | HDR10 |
| Ekran Koruma | Kunlun Glass 2 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Kirin 9000S |
| Üretim Süreci (nm) | 7nm |
| CPU | Octa-core (1x2.62 GHz Cortex-A715 + 3x2.15 GHz + 4x1.53 GHz) |
| GPU | Maleoon 910 |
| RAM | 12GB |
| Depolama | 256GB / 512GB / 1TB |
| Hafıza Kartı | Nano Memory |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.8 OIS |
| Geniş Açı Kamera | 13MP f/2.2 120° |
| Telefoto Kamera | 48MP f/2.1 90mm 3.5x OIS periskop |
| Ön Kamera | 13MP f/2.4 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@60fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / Uydu çağrı ve mesaj (Beidou) / 5G |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5000 |
| Kablolu Şarj (W) | 66W |
| Kablosuz Şarj (W) | 50W (Qi) |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.0 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 3.1 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Var |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | HarmonyOS 4.0 |
| Güncelleme Süresi | 3 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | Huawei AI Camera |
📰 Huawei Mate 60 Haberleri
11 Mayıs 2026Ekran mı, kağıt mı? TCL NXTPAPER 14 İncelemesi
07 Mayıs 2026Huawei Watch Fit 5 Serisi ince gövdesi ve Panda egzersizleriyle gençlere sesleniyor
07 Nisan 2026Watch GT Serisinin spor versiyonu geliyor: Huawei Watch GT Runner 2 İncelemesi
06 Nisan 2026Hepsiburada, Huawei Watch Ultimate 2 için sepette 1.000 TL kupon indirimi tanımladı
28 Mart 2026Türkiye'de satışa çıkan HUAWEI WATCH Ultimate 2 eSIM ile telefonsuz bağlantı mümkün hale geliyor
Diğer Huawei Telefonları
Huawei
Huawei Mate 80 Pro Max
- 6.9" ekran
- Kirin 9030 Pro
- 16GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.4-4.0 (değişken diyafram) OIS
Fiyat belirtilmemiş
Huawei
Huawei Mate 80 Pro
- 6.75" ekran
- Kirin 9030 Pro
- 12GB / 16GB RAM
- 5750 mAh
- 50MP f/1.4-4.0 (değişken diyafram) OIS
Fiyat belirtilmemiş
Huawei
Huawei Mate 70 Pro+
- 6.9" ekran
- Kirin 9020
- 16GB RAM
- 5200 mAh
- 50MP f/1.4-4.0 (değişken diyafram) OIS
Fiyat belirtilmemiş
Huawei
Huawei Mate 70 Pro
- 6.9" ekran
- Kirin 9020
- 12GB / 16GB RAM
- 5500 mAh
- 50MP f/1.4-4.0 (değişken diyafram) OIS
Fiyat belirtilmemiş

