Huawei MateBook D 14 ve D 15 AMD işlemcilerle yenileniyor

Huawei MateBook D 14 ve D 15 dizüstü bilgisayarlar bir kez daha yenilendi. Bu son yenilemenin odak noktasında AMD’nin Ryzen 5 ve Ryzen 7 platformları bulunuyor. Yeni işlemciler dışında dizüstü bilgisayarlarda değişen herhangi bir bileşen söz konusu değil.

Hem D 14’te hem de D 15’te orta segment Ryzen 5 5500U veya daha güçlü Ryzen 7 5700U’dan birini tercih etmek mümkün oluyor. Her iki seçenekte de AMD Radeon Vega GPU sunuluyor. Ryzen 5 maksimum hızı 4.0 GHz olan altı çekirdekle gelirken, Ryzen 7’de maksimum hızı 4.4 GHz olan sekiz çekirdek bulunuyor.

Her iki dizüstü bilgisayar da 56 Wh pil ve 65W adaptörle geliyor. D 14’te 14 inç, D15’te ise 15.6 inç ekran mevcut. Şarj için de kullanılan USB-C girişinin yanı sıra bir micro HDMI girişi, 3.5 mm. kulaklık jakı ve iki adet USB-A girişi dizüstü bilgisayarlarda mevcut.

Huawei, ön kamerayı gizleme yaklaşımından da vazgeçmiyor. Klavyede bir tuşa gizlenen ön kamera, ihtiyaç duyulması durumunda ortaya çıkıyor. 16 GB RAM ve 512 GB SSD ise sabitlenmiş durumda.

Huawei MateBook D 14 ve D 15 için gümüş ve uzay grisi olmak üzere iki renk seçeneği sunuluyor. Dizüstü bilgisayarlar Çin’de 1 Haziran’da satışa sunulacak.

OnePlus 9 Serisi Türkiye’de, işte fiyat bilgileri

OnePlus'ın geçtiğimiz ilkbaharda duyurusunu gerçekleştirdiği OnePlus 9 Serisi Türkiye'ye geldi. Böylelikle ilk kez bir amiral gemisi OnePlus telefon serisini Türkiye'de görüyoruz. Telefonların fiyat bilgileri...

Xiaomi Civi tanıtıldı: Snapdragon 778G işlemci, 55W hızlı şarj

Bir süredir ipuçları verilen ve hakkında paylaşımlar yapılan Xiaomi Civi, sonunda resmiyet kazandı. Yeni bir serinin ilk cihazı olan Civi'ye şu an için başka...

Fiyat-performans oranı yüksek dizüstü bilgisayar arayanlar için HP 255 G7 fırsatı

Okul için uygun fiyatlı, ihtiyaçları karşılayacak bir dizüstü bilgisayar arayanlar için Amazon.com.tr'de HP 255 G7 modeli 4999 TL'lik bir fırsat fiyatıyla müşterilere sunuluyor. Her ne...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun