Huawei EMUI 11 güncellemesi nasıl yüklenir?

google news abone ol

Huawei EMUI 11 güncellemesini akıllı telefonlara ve tablete dağıtmaya başladı. Bu büyük yazılım güncellemesi birtakım yeni özellikler, iyileştirmeler ve genişletmelerle birlikte geliyor. Genel kullanıcı deneyimini daha da iyi hâle getirmeyi hedefliyor.

EMUI 11 yenilikleri arasında bildirim paneline gelen görsel değişiklikler, detaylara eklenen animasyonlar, ayarlar menüsü, yenilenmiş sürekli açık ekran ve bunun gibi genişletilmiş kullanıcı arayüzü unsurları, çoklu pencere modunda yapılan iyileştirmeler, çoklu ekran iş birliği deneyiminin zenginleştirilmesi de bulunuyor.

Şu anda Huawei, EMUI 11 güncellemesini aralarında Türkiye’nin de bulunduğu dünya çapında birçok ülkede sunuyor. Eğer sizin de cihazınız EMUI 11 güncellemesi alan cihazlar arasında yer alıyorsa, aşağıdaki rehberi takip ederek EMUI 11’i Huawei akıllı telefonunuza kurabilirsiniz.

Huawei EMUI 11 güncellemesi için dikkat etmeniz gerekenler

1. Destek uygulaması cihazınızda yüklü değilse, uygulamayı indirmek ve yüklemek için lütfen Huawei AppGallery’e gidin. (Destek zaten yüklüyse, uygulamayı Huawei AppGallery’den en son sürüme yükseltin.)

2. Cihazınızın yüklenmesi için bekleyen güncelleme olmadığından emin olun, Ayarlar > Sistem ve güncellemeler > Yazılım güncelleme bölümüne giderek cihazı kontrol edebilirsiniz.

3. Sistem güncellemelerini, piliniz en az yüzde 50 şarj olduğunda yüklemenizi öneririz.

4. Cihazınızda en az 5 GB dahili depolama alanı bulunduğundan emin olun.

5. Veri kaybı durumunda sorun yaşamamak için, EMUI 11’e yükseltmenizden önce verilerinizi yedeklemenizi ve Sistem Güncellemesi (Ayarlar> Sistem ve güncellemeler> Yazılım güncellemesi) aracılığıyla tüm sistem güncellemelerini tamamlamanızı tavsiye ederiz.

6. EMUI 11’in kurulumu sırasında, kurulumun başarısız olmasına neden olabileceğinden herhangi bir fiziksel düğmeye basmayın veya cihazınızı zorla kapatmaya çalışmayın.

7. Kurulduktan sonra akıllı telefonunuzun kilidini açın ve cihazın sistemi ve uygulamaları en az 2 ila 4 dakika kullanımınız için optimize etmesine izin verin.

EMUI 11 nasıl indirilir ve yüklenir?

huawei emui 11

Ayarlar aracılığıyla indirip yüklemek için aşağıdaki adımları takip edin:

 1. Ayarlar‘ı açın.
 2. Sistem ve güncellemeler‘e gidin.
 3. Yazılım güncellemesi bölümüne gidin.
 4. Güncellemenin olup olmadığını kontrol edin.
 5. İNDİR VE YÜKLE düğmesine tıklatın.
 6. İndirme işlemi bittikten sonra YÜKLE düğmesine tıklatarak indirilmiş yazılım güncellemesini yükleyin.

huawei emui 11

Destek uygulaması üzerinden de EMUI 11.0 güncellemesini yükleyebilirsiniz. Başlamadan önce cihazınızda Destek uygulamasının en son sürümünün yüklü olduğundan emin olmanız gerekiyor. Sonrasında aşağıdaki adımları takip edin:

 1. Destek uygulamasını açın.
 2. Alt kısımda bulunan Servisler sekmesine gidin.
 3. Bu sayfada bulunan Hızlı servisler başlığını bulun ve yanındaki Diğer seçeneğine tıklatın.
 4. Açılan sayfadaki Güncelleme seçeneğine tıklatın.
 5. İNDİR VE YÜKLE düğmesine tıklatın.
 6. İndirme bittikten sonra YÜKLE düğmesine tıklatarak EMUI 11 güncellemesini başlatın.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix Ekim 2022 takvimi: Andropoz ve Cici geliyor

Netflix Ekim 2022 takvimi kapsamında gösterime girecek orijinal diziler, filmler ve diğer içeriklerle ilgili detayları burada veriyoruz. "Artık değişim vakti ve değişim cesaret ister..." sloganıyla...

Twitter’dan tweet düzenleme özelliği için yeni paylaşım

Twitter tweet düzenleme özelliğinin duyurusunu bir süre önce yapmıştı. Uzun süredir beklenen bu özelliğin testleri bir süredir devam ediyor. Eylül ayı bitmeden kullanıma sunulacağı...

Redmi Note 11R tanıtıldı: Dimensity 700 işlemci, 5000 mAh pil

Xiaomi Redmi Note 11R daha önce duyurulduğu gibi bugün itibarıyla gözler önüne çıktı. Note 11 serisinin en yeni üyesinin tamamen yeni bir telefon olduğunu...

Google büyük beklentilerle açtığı Stadia bulut oyun hizmetini kapatıyor

Google, bulut oyun hizmeti Stadia'yı kapatıyor. Hizmet, 18 Ocak 2023'e kadar oyuncular için açık kalmaya devam edecek. Google, yurt dışındaki kullanıcıların Google Store üzerinden...

Twitter’dan video izleme deneyimini değiştirecek önemli yenilikler

Twitter TikTok etkisine kapılan sosyal medya platformları arasında yerini alıyor. Mikro blog servisinde videolar artık TikTok'takine benzer şekilde tam ekranda gösterilecek. Buna ek olarak,...