HP Spectre x360 16 inç OLED ekran seçeneğiyle yenileniyor

HP, Spectre x360 2’si 1 arada dizüstü bilgisayarları için OLED ekranlara geri dönüyor. Şirket geçtiğimiz yılki modellerde 15.6 inç ekranları tercih etmişti. Ancak bu sefer kullanıcılara daha büyük bir ekran alanı sunuluyor. Yeni HP Spectre x360 16 inç OLED ekran seçeneğiyle geliyor. 4K çözünürlüklü bu ekran 16:10 görüntü oranına sahip. Şirketin verdiği bilgiye göre, bu ekran yüzde 100 renk kalibrasyonuyla “gerçek VESA siyahları” sunuyor.

Yeni Spectre x360 geçmiş modellere kıyasla 22 mm. daha fazla görüntüleme açısına sahip. Ekran çerçeveleri geçtiğimiz yıla kıyasla pek fazla değişmese de, hâlâ oldukça ince. Ekranın kasaya oranı yüzde 91 seviyesinde.

Spectre x360 için sunulan bir diğer ekran seçeneği ise 3072 x 1920 piksel çözünürlüklü IPS ekran. Dizüstü bilgisayarın 5 megapiksel web kamerası fiziksel bir kapakla kapatılabiliyor. Bu kamerada Windows Hello desteği de mevcut. HP’nin yapay zekâ kontrollerinin yanı sıra “güzelleştirme modu” da kameranın özellikleri arasında yer alıyor.

16 inç ekranlı HP Spectre x360 için farklı işlemci seçenekleri de mevcut. 11. nesil Intel Core i7 işlemci ve Intel Evo ekran kartıyla gelecek olan dizüstü bilgisayar için isteyenler Nvidia GeForce RTX 3050 ekran kartını da tercih edebilecek. Dizüstü bilgisayar ABD’de sonbaharda 1639 dolardan başlayan fiyatlarla satışa çıkacak.

Apple 14 inç MacBook Pro modelini tanıttı, işte özellikleri

Apple, 18 Ekim etkinliğinde beklendiği üzere yeni MacBook Pro modellerini tanıttı. Şimdiye kadar dedikodusu yapılan birçok özelliğin yeni modellerle karşımıza çıktığını görüyoruz. Yeni MacBook...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun