Honor Play 40 Plus 5G büyük ekran ve büyük pille geliyor

Honor Play 40 Plus 5G adını taşıyan yeni akıllı telefonunu gözler önüne çıkardı. Çin’de tanıtılan akıllı telefonda MediaTek’in Dimensity 700 işlemcisi bulunuyor. 50 megapiksel ana kamera ve yüksek kapasiteli pil de telefonun özellikleri arasında sayılıyor.

Honor Play 40 Plus 5G’de 6.74 inç büyüklüğünde dokunmatik ekran bulunuyor. 720p çözünürlüklü ekranın yenileme hızı ise 90 Hz. Ekranın üstündeki damla çentik ise 5 megapiksel ön kameraya ev sahipliği yapıyor. LCD panelli telefonlarda parmak izi tarayıcısı ekranın içine yerleştirilemiyor. Bu nedenle Play 40 Plus 5G’de parmak izi tarayıcısı güç butonuna entegre edilmiş.

Akıllı telefonun 50 megapiksel çözünürlüklü ana kamerasına 2 megapiksel çözünürlüklü derinlik sensörü eşlik ediyor. Ön tarafta ise yukarıda belirttiğimiz gibi 5 megapiksel çözünürlüklü bir kamera mevcut.

honor play 40 plus 5gHonor yeni telefonunun tasarımında numaralı serilerindeki çift halkalı arka kamera tasarımından vazgeçmiyor. Bu halkalar birbirlerine geçse de, telefonun siyah renkli versiyonunda halkalar birbirlerinden ayrı görünüyor.

Honor Play Plus 40 5G’ye ihtiyaç duyduğu enerjiyi 6000 mAh kapasiteli pili veriyor. Bu Honor’un bir telefona yerleştirdiği en büyük pil olma özelliğini taşıyor. Bu pili 22.5W şarj desteğine sahip. Akıllı telefon kutusundan Android 12 ve Magic UI 6.1 kullanıcı arayüzü yüklü olarak çıkıyor.

Honor Play 40 Plus 5G büyük ekran ve büyük pille geliyorHonor Play Plus 40 5G için 6 ve 8 GB olmak üzere iki RAM seçeneği sunuluyor. 6 GB RAM’li versiyonda 128 GB depolama alanı mevcut. 8 GB versiyon içinse 128 ve 256 GB olmak üzere iki seçenek mevcut.

Honor Play 40 Plus 5G mor, gümüş, mavi ve siyah olmak üzere dört renk seçeneğiyle geliyor. Telefon Çin’de 1199 yuandan (3085 TL) başlayan fiyatlarla satılacak.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun