Teknoloji

Honor Magic V sızıntısı özellikleri ve tasarımı gösteriyor

honor magic v

Honor Magic V adını taşıyan ilk katlanabilir telefonunu önümüzdeki hafta içinde gözler önüne çıkaracak. Sızıntılar ve resmi paylaşımlar sayesinde Magic V hakkında şimdiden bir fikir edinmek mümkün oluyor.

Honor’un paylaşımlarında Magic V’nin teknik özelliklerinden pek fazla bahsedilmemişti. Bu konudaki eksiklik sızıntılar sayesinde kapanıyor. Telefonla ilgili sızıntıların en yenisi, önemli teknik özelliklerin büyük kısmını gözler önüne seriyor.

Buna göre, telefonun iç ekranının büyüklüğü tamamen açıldığında 7.9 inçe çıkıyor. Bu da ekranın Samsung Galaxy Z Fold 3’ünkinden daha büyük, Huawei Mate X2 ile ise yakın büyüklükte olduğunu gösteriyor. Ekran çözünürlüğünün 2272 × 1984 piksel olduğu da sızıntının ortaya koyduğu bilgiler arasında yer alıyor.

Telefonun dış ekranının da özellikler bakımından Huawei Mate X2 ile aynı olduğu belirtiliyor. 6.45 inç büyüklüğündeki panelin çözünürlüğünün 2560 x 1080 piksel olduğu sızıntıda görülüyor.

Akıllı telefonun kalbinde Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 işlemcinin bulunacağı zaten biliniyordu. Sızıntıya göre bu işlemciye 12 GB RAM eşlik edecek. Dahili depolama alanı seçenekleri ise 256 ve 512 GB olacak.

Honor Magic V’ye ihtiyaç duyduğu enerjiyi 4750 mAh kapasiteli pil veriyor. Bu pilin 66W şarj desteğine sahip olacağı da sızıntının gösterdiği bilgilerden biri.

Honor Magic V’nin arkasında üç adet 50 megapiksel çözünürlüklü kameranın bulunacağı belirtiliyor. Ana kamera dışındaki sensörlerin ultra geniş açılı kamera ve “spektrum genişletilmiş kamera” işlevi göreceği söyleniyor. Telefonun önünde ise 42 megapiksel çözünürlüklü bir kamera bulunacak.

Telefonun turuncu renk seçeneği daha önce görülmüştü. Yeni sızıntı da gümüş ve siyah renk seçeneklerini gösteriyor. Honor Magic V hakkındaki tüm detayları duymak için 10 Ocak tarihini beklemek gerekiyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER