Honor CEO’su Zhao şirketinin mobil ürünlerine güveniyor

Honor, geçtiğimiz ayın sonlarında Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2022’deki ilk küresel amiral gemisi lansmanını gerçekleştirdi, ayrıca bu etkinlikte öne çıkan en iyi ürünlerin ödüllendirildiği Best of MWC ödülünü de aldı. Şirket bu ödülün, markanın 2022’deki küresel büyümesi için güçlü bir ivme yarattığını belirtirken, Honor CEO’su George Zhao, şirketi ikonik bir küresel markaya dönüştürmek istediklerini dile getirdi.

Zhao, “Bizim için en önemli şey, amiral gemisi ürünler geliştirmek. Sunacağımız deneyim günümüzün en popüler akıllı telefonundan daha iyi olmalı. Mobil sektördeki inovasyon yapmak bir tür darboğaza ulaşsa da bu bizim için sınırları aşmak anlamına geliyor.” dedi. Tepe yöneticisi, kullanıcıların sorunlarına gerçekten yanıt verecek teknolojik yenilikler kadar müşteri ihtiyaçlarına da değer veren bir yaklaşım yürüttüklerini de vurguladı.

Honor’un bu yılın başlarında piyasaya sürdüğü ilk katlanabilir Magic V, bu yaklaşımın bir kanıtı olarak öne çıkıyor. Zhao, ürün için, “Ortaya çıkarması en zor üründü. Ancak sektöre Honor’un yalnızca bu ürün kategorisinde rekabet etmekle kalmayıp, bunu rakiplerinden daha iyi yapabileceğini göstermek istiyoruz.” dedi. Şirketin kendisinin geliştirdiği ultra ince yüzer su damlası menteşesi sayesinde Magic V, dünyanın en ince içe doğru katlanabilen akıllı telefonu olurken, benzersiz bir ekran deneyimi sunmayı hedefliyor. Honor, Magic V’nin piyasa çıktığı günden bu yana yoğun bir ilgi gördüğünün altını çiziyor.

Zhao, yakın bir gelecekte katlanabilir telefonların bir noktada genele yayılacağını ve Magic V’nin de piyasaya hükmetmek adına benzersiz bir konumda olacağına inandığını belirtti. Ekibinin inovatif buluşlar konusundaki inancına atıfta bulunan Zhao şöyle devam etti: “Ekibim her zaman sınıfının en iyisinin peşinden gider. Honor’un bu yolda çıkan önüne çıkabilecek tüm engelleri ve problemleri de aşacağına inanırlar. Şirketin geleceği bu ruh ve tutumla çiziliyor.”

Bu arada Honor son dönemlerde sadece Magic V’yi geliştirmekle kalmayıp yeni akılllı telefon modelleri, tabletler, bilgisayar ve aksesuarları da kullanıcılarla buluşturdu. Honor’un inovasyon üretirken Qualcomm gibi endüstri liderleriyle yakın çalıştığını söyleyen Zhao, “Global ekosistemimizdeki partnerlerimize güvenmeye devam edeceğiz. Qualcomm örneğinden ilerlersek, iki şirketin Ar-Ge departmanları şimdilerde tüketicilerimize en iyisini sunmak için her zamankinden daha yakın çalışıyor.” diye sözlerine devam etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Huawei P70 serisinde de kamerayla fark yaratmayı hedefliyor

MWC 2022’de duyurulan Magic 4 Serisi, Qualcomm’un en yeni 5G Snapdragon 8 Gen 1 çipinden güç alan ilk serilerden biri olma özelliğini taşıyor. Şirketin belirttiğine göre, bu model çip setinin gücünü tamamen açığa çıkararak rakipsiz oyun performansı, fotoğrafçılık yetenekleri ve gizlilik çözümleri sağlıyor.

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun