Teknoloji

Honor 80 Qualcomm’un yeni Snapdragon işlemcisiyle gelecek

honor 80 pro
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Honor 80 serisi 23 Kasım’da katlanabilir telefon Magic Vs ile birlikte gözler önüne çıkacak. Tanıtım etkinliği için bekleyiş sürerken, Honor’dan yeni telefonlarıyla ilgili paylaşımlar gelmeye devam ediyor. Magic Vs’e ait fotoğrafları paylaşan Honor şimdi de 80 serisinde kullanılan işlemciler için açıklama yaptı.

Honor’un paylaşımına göre, standart 80’in kalbinde Qualcomm’un henüz resmi duyurusunu yapmadığı bir işlemci bulunuyor. Bu işlemci Snapdragon 728G adını taşıyor. Söz konusu işlemci için resmi açıklamanın bu hafta gerçekleştirilecek Snapdragon Summit etkinliğinde gelmesi sürpriz olmayacaktır.

80 Pro modelinin kalbinde ise söylentilerde de belirtildiği gibi Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemcinin bulunuyor. Yeni telefonların Magic UI’ın yerini alacak Magic OS kullanıcı arayüzünün alacağı da şirket tarafından doğrulanmıştı.

Honor 80 serisinde 80 SE modeli de kullanıcıların karşısına çıkabilir

80’de 64 megapiksel ana kamera bulunması bekleniyor. 80 Pro+ modelinde ise ana kamera görevini 200 megapiksel sensörün üstleneceği söyleniyor.

Şimdiye kadar çıkan haberlerde seride üç telefonun bulunacağı belirtilmişti. Yeni bir iddiaya göre, seride Honor 80 SE adını taşıyan bir model de yer alacak. Bu modelin detayları şu an için belirsizliğini koruyor.

İLGİLİ HABERLER