Teknoloji

Honor 80 serisinin tanıtım tarihi belli oldu

honor 80 pro

Honor 23 Kasım’da gerçekleştireceği etkinlikte yeni katlanabilir telefonu Magic Vs’i tanıtacağını daha önce açıklamıştı. Bu etkinlikte gözler önüne çıkacak tek telefon Magic Vs olmayacak. Şirketin CEO’su George Zhao, Honor 80 serisinin de aynı etkinlikte tanıtılacağını duyurdu.

Serinin üyeleri çift ön kamerayla geliyor. Bu kameralar ekranın orta üst kısmına yerleştiriliyor. Söz konusu tasarımın Apple’ın Dynamic Island tasarımına benzer bir deneyim sunması bekleniyor.

Honor yeni telefonunun tasarımını marka elçileriyle gözler önüne serdi. Şirketin marka elçilerinden biri görsel ve modern sanatlar alanında ürünler veren Hong Konglu sanatçı Timmy Yip olurken, diğer marka elçisi de Honor 50 serisinden bu yana şirketle çalışan Çinli oyuncu ve model Simon Gong oldu.

Honor 80 serisinde üç modelin kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor

Honor, Huawei’den ayrıldıktan sonra neredeyse tüm akıllı telefonlarında iki büyük halkalı arka kamera tasarımını tercih ediyor. Ancak Honor 80 serisinde şimdiye kadarki bu tasarımın en şık uygulamasının yapıldığı söylenebilir. İki halkanın arasına 8 rakamının yerleştirilmesinin telefona havalı bir görünüm kazandırdığı dikkat çekiyor.

Seride kullanıcıların karşısına üç telefonun çıkması bekleniyor. Honor 80’in kalbinde MediaTek Dimensity 1080 işlemcinin bulunacağı belirtiliyor. 80 Pro’nun Snapdragon 778G işlemci ve 108 megapiksel ana kamerayla geleceği söyleniyor. 80 Pro+ ise Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemci ve 160 megapiksel ana kamerayla kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER