Teknoloji

Honor Magic Vs kalem desteğiyle gelecek

honor magic vs

Katlanabilir telefon Honor Magic Vs, önümüzdeki hafta Honor 80 serisiyle birlikte resmiyet kazanacak. Bu telefonlarla birlikte yeni Honor Magic UI sürümü de gözler önüne çıkacak. Etkinlik için geri sayım devam ederken, Honor’dan yeni paylaşımlar geliyor. Bunlardan biri, katlanabilir Magic Vs hakkında daha fazla fikir edinmeyi sağlıyor.

Magic Vs selefinin tasarımını genel hatlarıyla koruyacak. Yeni telefonda kullanıcılara renk seçenekleri arasında altın rengi de sunulacak. Kamera modülüne “Designed by Magic” (Magic tarafından tasarlanmıştır) yazısının eklenmesi de bir diğer değişiklik olarak dikkat çekiyor.

Görsellerde Magic Vs Honor’un marka elçisi olan oyuncu Sweet Li’nin elinde görülüyor. Bir görselde Li’nin telefonu önüne koyup elinde kalem tutması, Magic Vs’in kalem desteğine sahip olacağını da gözler önüne seriyor. Bunun Honor’un Huawei’den ayrılmasının ardından bir ilk niteliği taşıdığını belirtmek gerekiyor.

Honor Magic Vs yenilenmiş menteşe mekanizmasıyla gelecek

Magic Vs, yenilenmiş bir menteşe mekanizmasıyla kullanıcıların karşısına çıkacak. Ancak bu mekanizmada nelerin değiştiğini paylaşılan mevcut görsellere bakarak anlamak pek kolay değil. Ancak dikey menteşe, katlanabilir iç ekran, uzun ve ince kapak ekranı Magic V ile aynı görünüyor.

Çıkan haberlere göre, Honor Magic Vs Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemciyle gelecek. Ancak Snapdragon 8 Gen 2’nin çıkışının yakın olması, Honor’un bu işlemciyi tercih edebileceğini de düşündürüyor. Magic Vs’in selefinden farklı olarak Çin dışında satışa sunulup sunulmayacağı belirsizliğini koruyor.

İLGİLİ HABERLER