HarmonyOS 3 için Huawei’den ilk sinyal geldi

Bir Huawei çalışanının sosyal medyada yaptığı bir paylaşım, HarmonyOS 3 duyurusunun çok uzak olmadığını gösteriyor. Çinli üreticinin 24 Ekim’de gerçekleştireceği geliştirici konferansında HarmonyOS 3’ü tanıtması ve getireceği yenilikler hakkında bilgi vermesi bekleniyor.

Google’ın mobil servislerine olan bağımlılığını azaltmak zorunda kalan Huawei, bu doğrultuda akıllı telefonlarının işletim sistemini yeniden yapılandırmıştı. Yine de, HarmonyOS platformunun büyük ölçüde Android üzerine kurulu olduğunu bir kez daha hatırlatmakta fayda var.

HarmonyOS 2’nin duyurusu geçtiğimiz yılın eylül ayında Huawei Geliştirici Konferansı’nda yapılmıştı. HarmonyOS 3’ün duyurusunun da yine bu konferansta yapılması olağan bir tercih gibi görünüyor.

HarmonyOS 3 tanıtımına hazırlanan Huawei, HarmonyOS 2 ile ilgili gelişmeleri de düzenli aralıklarla paylaşıyor. Şirketten verilen bilgiye göre, HarmonyOS ile çalışan Huawei cihazlarının sayısı 100 milyonu geçmiş durumda.

Apple 14 inç MacBook Pro modelini tanıttı, işte özellikleri

Apple, 18 Ekim etkinliğinde beklendiği üzere yeni MacBook Pro modellerini tanıttı. Şimdiye kadar dedikodusu yapılan birçok özelliğin yeni modellerle karşımıza çıktığını görüyoruz. Yeni MacBook...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun